REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca

Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca
Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej. Bezpłatne webinarium 15 czerwca
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Już 15 czerwca 2023 r. odbędzie się bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”. Zapraszamy!

Bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”

Turbulencje w światowej gospodarce spowodowanej pandemią, gwałtownym wzrostem cen energii i paliw oraz wojną w Ukrainie i jej gospodarczymi konsekwencjami spowodowały znaczące pogorszenie się sytuacji przedsiębiorców – do tego stopnia, że wielu z nich traci konkurencyjność i musi szukać sposobów jej przywrócenia.

Nic dziwnego, że znajdujący się w trudnej sytuacji przedsiębiorcy często sami próbują poradzić sobie w obecnych trudnych realiach i poszukują własnego panaceum na wysokie ceny energii i paliw – czy to inwestując w OZE, czy też poszukując efektywnych sposobów zarządzania energią.

Jednocześnie w globalnym biznesie coraz większe znaczenie ma dekarbonizacja – klienci chcą kupować produkty i usługi, których wytworzenie lub dostarczenie miało minimalny wpływ na nasze środowisko. Transformacja energetyczna nabiera przyspieszenia również w Polce, udział generacji wyprodukowanej w OZE szybko rośnie, ale napotyka też na nowe bariery rozwoju.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: Czy i jaką aktywną rolę w transformacji odgrywają odbiorcy energii?

Autopromocja

Zapisz się na webinarium!

W programie webinarium m.in.:

  1. Rozwój energetyki odnawialnej – jak może wpłynąć na obniżenie kosztów energii?
  2. Jakie są planowane zmiany w zakresie europejskiego rynku energii w związku z projektem modyfikacji Electricity Market Design?
  3. Czy reforma rynku bilansującego zwiększy elastyczność systemu elektroenergetycznego?
  4. Czy i jaką aktywną rolę mogą odegrać odbiorcy przemysłowi i komercyjni na rynku energii? Jakie są wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w kontekście kontraktacji energii/inwestycji w nowe źródła?
  5. Co to są programy DSR i jakie korzyści firmy mogą uzyskać już dziś?
  6. Programy DSR w ramach rynku mocy – jakie są korzyści dla systemu elektroenergetycznego?

Niezbędne informacje:

Bezpłatne webinarium „Rola odbiorców energii w transformacji energetycznej”.

Termin: 15 czerwca 2023, godz. 12:00-13:30.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Eksperci:

Jacek Misiejuk, Prezes Zarządu Enel X Polska Sp. z o.o. Od lat aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego rynku energii. Szczególnym obszarem jego kompetencji jest aktywnie działanie na rzecz uczestnictwa odbiorców w rynkach energii i usług systemowych oraz rozwoju źródeł odnawialnych. Ekspert Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Członek Eksperckiej Rady ds. Bezpieczeństwa Energetycznego i Klimatu. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze energetycznym, m.in. w STOEN SA, ABB, Alpiq Energy SE, Enel X.

Brał udział w wielu projektach doradczych związanych z rozwojem rynku energii. Bierze aktywny udział w promowaniu i wdrażaniu w Polsce usług Demand Side Response od 2013 roku, od 2017 roku kieruje działalnością w Polsce Enel X, spółki globalnej grupy energetycznej Enel, największego w Polsce i na świecie agregatora DSR (usług redukcji zapotrzebowania przy deficytach mocy).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dominika Taranko, Dyrektorka Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), od kilkunastu lat związana z rynkiem energetycznym. Przez wiele lat pracowała w strukturach grup kapitałowych spółek PKN Orlen, Gaz-System i Fortum. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uczelni Łazarskiego, w tym kierunków: MBA Energetyka, Nauki Polityczne i Dziennikarstwo.

Marek Kulesa, Dyrektor biura Towarzystwa Obrotu Energią (od 2004 roku). Absolwent Politechniki Śląskiej (1997), studiów podyplomowych Akademii Ekonomicznej w Katowicach (1998), uczestnik i wykładowca licznych szkoleń, kursów, seminariów z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła, gazu, zasady TPA oraz modeli rynków energii elektrycznej. Od 1997 roku dyrektor, od 1999 wiceprezes, a w latach 2001 - 2005 prezes zarządu w spółce konsultingowej uczestniczącej od 1997 roku w tworzeniu rynku energii elektrycznej w Polsce.
Brał czynny udział w tworzeniu rynku energii elektrycznej i jego zmianach, w opracowywaniu strategii spółek energetycznych (w tym licznych spółek obrotu) i odbiorców na rynku energii. W TOE współpracuje na bieżąco z kluczowymi spółkami obrotu w Polsce. Z ramienia TOE (od 2004 roku) bierze udział w pracach dot. ustawy - Prawo energetyczne i aktów wykonawczych do niej, ustawy o efektywności energetycznej, ustawy o odnawialnych źródłach energii, ustawy o rynku mocy, w pracach dot. nowego modelu rynku energii elektrycznej w Polsce. Autor oraz współautor ponad 200 prac analitycznych oraz licznych referatów i publikacji z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła i gazu.

Szczegóły organizacyjne webinarium: 

Webinarium odbędzie się 15 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 13.30. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Ważne

Osoby, które zapiszą się na webinarium, otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. 

Zapisz się na webinarium!

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>  

Organizatorzy webinarium: INFORAKADEMIA i Enel X

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

Kasowy PIT: Projekt ustawy trafił do konsultacji. Nowe przepisy od 1 stycznia 2025 r. Kto z nich skorzysta?

Prawo do tzw. kasowego PIT będzie warunkowane wysokością przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie osiągniętych w roku poprzednim - nie będzie ona mogła przekroczyć kwoty odpowiadającej równowartości 250 tys. euro. Projekt ustawy wprowadzającej kasowy PIT trafił do konsultacji międzyresortowych.

Jak przygotować się do ESG? Oto przetłumaczony unijny dokument dla firm: Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie

Jak małe i średnie firmy mogą przygotować się do ESG? Krajowa Izba Gospodarcza przetłumaczyła unijny dokument dla MŚP: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”. Dokumentu po polsku jest dostępny bezpłatnie.

Czy to nie dyskryminacja? Jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, a inny już nie, bo spółka miała jednego wierzyciela

Czy mamy do czynienia z dyskryminacją, gdy jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy skarbowe mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wystąpił niedawno polski sąd.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

REKLAMA