| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy limit VAT nie ma zastosowania do 2007 roku

Nowy limit VAT nie ma zastosowania do 2007 roku

Podatnicy, u których wartość sprzedaży przekroczyła w 2007 roku 39,7 tys. zł, tracą zwolnienie z VAT. Dlatego limit 50 tys. zł nie dotyczy 2007 roku.


NOWOŚĆ

Ministerstwo Finansów wyjaśnia, jak stosować nowy limit VAT w wysokości 50 tys. zł, który zaczął obowiązywać 1 stycznia 2008 r. Odpowiedź resortu została udzielona na pytanie, czy od 2008 roku zwolnienie od podatku od towarów i usług, o którym mowa w znowelizowanym art. 113 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.) ma zastosowanie do podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła w 2007 roku nowego limitu uprawniają-cego do tego zwolnienia, określonego w kwocie 50 tys. zł pomimo przekroczenia kwoty 39,7 tys. zł?

- Zwolnienie nie ma zastosowania - wyjaśnił resort finansów.

Podatnicy, u których wartość sprzedaży opodatkowanej przekroczyła w 2007 roku kwotę 39,7 tys. zł, tracą prawo do zwolnienia z podatku od towarów i usług w momencie przekroczenia tej kwoty.

Ze zwolnienia tego będą oni mogli ponownie skorzystać dopiero po upływie trzech lat, licząc od końca miesiąca, w którym utracili to prawo. Zatem sam fakt podwyższenia limitu uprawniającego do zwolnienia od podatku od 2008 roku do 50 tys. zł nie oznacza, że podatnicy, którzy przekroczyli obowiązujący w 2007 roku limit 39,7 tys. zł, mogą korzystać w 2008 roku ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

50 tys. zł wynosi od 1 stycznia 2008 r. limit zwolnienia z VAT

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK