| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulga w PIT i CIT dla firm tworzących przyzakładowe żłobki

Ulga w PIT i CIT dla firm tworzących przyzakładowe żłobki

Ulgę podatkową dla firm tworzących przyzakładowe żłobki i przedszkola - przewiduje m.in. projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, który znalazł się wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

W opisie planowanej inicjatywy przypomniano, że w expose premier Ewy Kopacz znalazła się zapowiedź podjęcia w latach 2015-2020 działań wspierających tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli. "Cel ten ma być realizowany poprzez wykorzystanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz system ulg w podatku dochodowym" - wyjaśniono.

W wykazie prac rządu zapowiedziano przygotowanie projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku dochodowym od osób prawnych. Zgodnie z planami rządu podatnicy tworzących przyzakładowe żłobki i przedszkola mogliby zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na utworzenie żłobka i przedszkola przyzakładowego, w tej części, która nie została podatnikowi zwrócona w jakiejkolwiek formie.

Ponadto planowane zmiany miałyby umożliwić zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków, w kwocie nieprzekraczającej 300 zł miesięcznie na jedno dziecko, ponoszonych przez podatnika na utrzymanie przyzakładowego żłobka i przedszkola. Do kosztów firmy takie mogłyby też zaliczać dopłaty (do 300 zł miesięcznie) dla dzieci pracowników uczęszczających do innego żłobka lub przedszkola, w części dotyczącej kosztów ponoszonych przez pracowników i niesfinansowanych z innych źródeł (np. z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych).

Ulga na dzieci w pytaniach i odpowiedziach

Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2014 / 2015

Ponadto rząd chciałby zwolnić z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) świadczenia otrzymane przez pracownika od pracodawcy z tytułu uczęszczania dzieci pracowników do żłobka i przedszkola. (PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK