| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Skierowanie na badania na nowym wzorze

IFK poleca: Skierowanie na badania na nowym wzorze

Od 1 kwietnia 2015 r. obowiązują nowe zasady przeprowadzania badań lekarskich pracowników. Pracodawcy muszą także stosować nowy wzór skierowania na badania lekarskie. Obecnie pracodawca ma obowiązek wydania dwóch egzemplarzy skierowania na badania. Jeden egzemplarz jest przeznaczony dla lekarza, drugi dla pracownika.

Tak więc w przypadku zmiany pracodawcy lub podjęcia równoległej pracy w podobnych warunkach pracownik będzie mógł udokumentować zatrudniającemu pracodawcy poprzednie lub aktualne warunki pracy, w jakich pracuje.

Zgodnie z nowymi przepisami skierowanie na badanie musi zawierać:

    ● określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane,

    ● w przypadku osób przyjmowanych do pracy lub pracowników przenoszonych na inne stanowiska pracy – określenie stanowiska pracy, na jakim osoba ta ma być zatrudniona; w takiej sytuacji pracodawca może wskazać w skierowaniu dwa lub więcej stanowisk pracy, w kolejności odpowiadającej potrzebom zakładu,

    ● w przypadku pracowników – określenie stanowiska pracy, na którym pracownik jest zatrudniony,

    ● opis warunków pracy, z uwzględnieniem informacji o występowaniu na danym stanowisku pracy czynników niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i innych wynikających ze sposobu wykonywania pracy, z podaniem wielkości narażenia oraz aktualnych wyników badań i pomiarów czynników wykonanych na tych stanowiskach.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak sporządzić skierowanie na badania lekarskie na nowym wzorze" >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK