| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rozliczenia się nie zmienią

Rozliczenia się nie zmienią

Rachunkowość zakładów reasekuracyjnych będzie analogiczna do rachunkowości ubezpieczycieli.


ZMIANA PRAWA

Projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej zakłada wyodrębnienie nowego rodzaju podmiotów działających na rynkach finansowych - reasekuratorów.

Zmiana ta pociąga za sobą konieczność dostosowania ustawy o rachunkowości w tym zakresie. Obecnie przepisy tej ustawy klasyfikują działalność reasekuracyjną jako działalność ubezpieczeniową. Z tego względu zmiany w prawie bilansowym zaproponowane przez Ministerstwo Finansów są techniczne.

Dotyczą one np. przychodów i kosztów działalności lokacyjnej, związanych z lokowaniem aktywów stanowiących pokrycie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych przez zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji.

Zgodnie z projektem nowelizacji krajowymi zakładami reasekuracji będą przedsiębiorcy, w rozumieniu ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, z siedzibą w Polsce, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie działalności reasekuracyjnej na terytorium tego kraju.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Adriana Głuchowska

Niezależny konsultant z dziedziny finansów publicznych oraz prawa pracy i ubezpieczeń. Doświadczony trener współpracujący z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi w Polsce. Właściciel firmy AUDITOR zajmującej się doradztwem, weryfikacją i przeglądem stanu dokumentacji prawno-pracowniczej pod kątem zgodności z przepisami prawa powszechnie obowiązującego. Od 1998 roku przeszkoliła kilkanaście tysięcy osób, przeprowadzając setki szkoleń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK