| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Organizatorzy Euro 2012 nie zapłacą podatku dochodowego

Organizatorzy Euro 2012 nie zapłacą podatku dochodowego

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) oraz podmioty, w których UEFA jest głównym udziałowcem nie zapłacą podatku od dochodów uzyskanych w Polsce w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. Minister Finansów wydał specjalne rozporządzenie w tej sprawie. Wchodzi ono w życie 25 marca 2011 r.

Zaniechano poboru podatków dochodowych (pdof i pdop) od dochodów (przychodów) uzyskanych w związku z organizacją Euro 2012 w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. Zaniechanie dotyczy dochodów uzyskanych przez UEFA (Union des Associations Européennes de Football) i podmiotów utworzonych zgodnie z prawem Konfederacji Szwajcarskiej, w których UEFA jest jedynym udziałowcem albo akcjonariuszem.

 

Zaniechano też poboru podatku od dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. przez osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio przed przybyciem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu organizacji turnieju UEFA EURO 2012 albo w celu wykonywania pracy lub świadczenia usług w związku z tym turniejem delegowane przez podmioty UEFA w celu organizacji turnieju Euro 2012 - wyłącznie od dochodów uzyskanych z wykonywania czynności związanych z organizacją Euro 2012.

 

Zaniechanie wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z 28 lutego 2011 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych rodzajów dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. Nr 52, poz. 267).

 

Rozporządzenie wchodzi w życie 25 marca 2011 r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK