| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Organizatorzy Euro 2012 nie zapłacą podatku dochodowego

Organizatorzy Euro 2012 nie zapłacą podatku dochodowego

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) oraz podmioty, w których UEFA jest głównym udziałowcem nie zapłacą podatku od dochodów uzyskanych w Polsce w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. Minister Finansów wydał specjalne rozporządzenie w tej sprawie. Wchodzi ono w życie 25 marca 2011 r.

Zaniechano poboru podatków dochodowych (pdof i pdop) od dochodów (przychodów) uzyskanych w związku z organizacją Euro 2012 w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. Zaniechanie dotyczy dochodów uzyskanych przez UEFA (Union des Associations Européennes de Football) i podmiotów utworzonych zgodnie z prawem Konfederacji Szwajcarskiej, w których UEFA jest jedynym udziałowcem albo akcjonariuszem.

 

Zaniechano też poboru podatku od dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2012 r. przez osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio przed przybyciem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu organizacji turnieju UEFA EURO 2012 albo w celu wykonywania pracy lub świadczenia usług w związku z tym turniejem delegowane przez podmioty UEFA w celu organizacji turnieju Euro 2012 - wyłącznie od dochodów uzyskanych z wykonywania czynności związanych z organizacją Euro 2012.

 

Zaniechanie wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z 28 lutego 2011 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych rodzajów dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. Nr 52, poz. 267).

 

Rozporządzenie wchodzi w życie 25 marca 2011 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK