| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Zatrudnianie i zwalnianie > Czy warto wpisywać w CV zainteresowania?

Czy warto wpisywać w CV zainteresowania?

Zainteresowania, hobby, pomysły na życie są elementami, które nas wyróżniają. Dużo mówią o osobowości, temperamencie, a nawet o organizacji czasu i właściwym zarządzaniu sobą. Wpisane w CV mogą stanowić kartę przetargową w staraniu się o pracę, ale także zniweczyć wszelkie starania, jakie dotychczas poczyniliśmy.

Skąd ta rozbieżność? Wszystko zależy od tego, czym się interesujemy, jak to opiszemy i jak zostaniemy odebrani przez rekruterów. Nie powinno nas dziwić, że zdania – jak w wielu kwestiach – są podzielone co do zasadności dzielenia się w CV zamiłowaniami kandydatów.

Przeciwnicy uważają, że pasje nie przekładają się na jakość pracy, zaś zwolennicy podkreślają, że sporo mówią o człowieku. Niezależnie od racji jednej bądź drugiej strony, jeśli już decydujemy się uchylić rąbka tajemnicy, czym się pasjonujemy po godzinach pracy, to piszmy prawdę. Wszelkie nieścisłości, niedomówienia prędzej czy później wyjdą na jaw, a na tym najbardziej ucierpi wiarygodność potencjalnego pracownika.

Pamiętajmy, że zainteresowania to coś więcej niż jednorazowo zasłyszane hasło czy pobieżnie przeczytany artykuł. Niewykluczone, że na rozmowie kwalifikacyjnej pojawią się pytania, skąd się pasje wywodzą i jak się je pielęgnuje. Mogą okazać się atutem, jeśli są zbieżne z profilem działalności danego pracodawcy.

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Kalkulatory

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Nie trzeba obawiać się reakcji na nietypowe hobby, o ile nie będzie dotyczyło sfery osobistych przekonań, nie będzie wzbudzało niepokoju i zrozumiałych kontrowersji. Ostrożność jest wskazana przy najbardziej popularnych i oczywistych zainteresowaniach, opisanych nadzwyczaj lakonicznie, np. góry, książka, dobry film, moda, piłka nożna. Niewiele znaczą, a na dodatek rzucają na autorów takich wpisów cień osoby prowadzącej nudny tryb życia i niemającej nic ciekawego do powiedzenia.

Zupełnie inaczej odbierane są działania w organizacji, np. fundacji, stowarzyszeniu, wspólnocie lokatorskiej. Słowo „wykazać się" jest jak najbardziej na miejscu. Oznacza, że ktoś coś robi, angażuje się, a nie zapisał się tylko dlatego, żeby się zapisać i na tym poprzestać.

Dobra rada: rzetelność przede wszystkim. O zainteresowaniach w CV warto wspominać, jeśli rzeczywiście takie są, a nie biorą się z przypadku, z potrzeby chwili, by tylko zapełnić rubrykę w dokumencie.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK