| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Jednolity plik kontrolny > JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji

JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji

Ministerstwo Finansów poinformowało, że 1 lutego 2017 roku nastąpiła aktualizacja udostępnionej na stronie Ministerstwa Finansów Aplikacji klienckiej do wysyłania dokumentów JPK z wersji testowej na wersję produkcyjną. Ponadto MF informuje, że od 2 lutego 2017 roku są obsługiwane pliki JPK_VAT, tylko w nowej strukturze obowiązującej od 1 stycznia 2017 roku. Ministerstwo zwraca też uwagę na błędne numery faktur w przesyłanych plikach JPK_VAT, publikację wersji 2.2 specyfikacji interfejsów usług JPK oraz udostępnienie aplikacji klienckiej do wysyłania plików JPK w wersji dla systemów Linux.

Nastąpiła również migracja interfejsu usługi JPK, w ramach której, dodano obsługę dokumentów JPK_VAT(2) i JPK_PKPIR(2) - wariant drugi oraz wyłączona została funkcjonalność przyjmowania dokumentów JPK_VAT(1) i JPK_PKPIR(1) - wariant pierwszy.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Błędne numery faktur w przesyłanych plikach JPK_VAT

Ministerstwo Finansów informuje, że w procesie analizy przesłanych przez przedsiębiorców plików JPK_VAT wg struktury logicznej postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, o których mowa w art. 193 a § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) stwierdzono błędy dotyczące numerów faktur.

Ministerstwo Finansów informuje, że w części ZakupWiersz w polu o nazwie NrFaktury stwierdzono przypadki ewidencjonowania dokumentów wg numeracji systemowej programu księgowego podmiotu składającego JPK. Prawidłowo w polu tym powinien być zawarty numer oryginału dokumentu nadany przez wystawcę.

W obowiązującej od 1 stycznia 2017 r. strukturze JPK_VAT dotychczasowe pole NrFaktury zastąpiono polem o nazwie DowodZakupu (opis pola: Numer dowodu zakupu) i jak powyżej powinien on zawierać numer oryginału dokumentu zakupu nadany przez wystawcę.

Ministerstwo Finansów zwraca się z prośbą o przekazywanie poprawnie wypełnionych plików JPK_VAT zawierających numery oryginałów dokumentów widniejących na dowodach zakupu.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Specyfikacja interfejsów usług JPK wersja 2.2

Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 1 lutego 2017 roku na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego została opublikowana nowa wersja dokumentu „Specyfikacja interfejsów usług Jednolitego Pliku Kontrolnego wersja 2.2" wraz z przykładem JPK-VAT-TEST-0001.ZIP wskazanym w specyfikacji.

Ponadto MF informuje, że od dnia 2 lutego 2017 roku są obsługiwane pliki JPK_VAT, tylko w nowej strukturze obowiązującej od 1 stycznia 2017 roku.

Ministerstwo Finansów przypomina, że wszystkie problemy i pytania w zakresie obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego należy kierować na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

Polecamy: Jednolity Plik Kontrolny – Ewidencja VAT od 1 stycznia 2017 (książka)

Aplikacja kliencka dla usługi JPK wersja dla systemów Linux

Ministerstwo Finansów informuje, że 16 stycznia 2017 roku na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego została udostępniona Nowa aplikacja kliencka do wysyłania plików JPK wersja dla systemów Linux.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »