reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Jednolity plik kontrolny > JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji

JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji

Ministerstwo Finansów poinformowało, że 1 lutego 2017 roku nastąpiła aktualizacja udostępnionej na stronie Ministerstwa Finansów Aplikacji klienckiej do wysyłania dokumentów JPK z wersji testowej na wersję produkcyjną. Ponadto MF informuje, że od 2 lutego 2017 roku są obsługiwane pliki JPK_VAT, tylko w nowej strukturze obowiązującej od 1 stycznia 2017 roku. Ministerstwo zwraca też uwagę na błędne numery faktur w przesyłanych plikach JPK_VAT, publikację wersji 2.2 specyfikacji interfejsów usług JPK oraz udostępnienie aplikacji klienckiej do wysyłania plików JPK w wersji dla systemów Linux.

Nastąpiła również migracja interfejsu usługi JPK, w ramach której, dodano obsługę dokumentów JPK_VAT(2) i JPK_PKPIR(2) - wariant drugi oraz wyłączona została funkcjonalność przyjmowania dokumentów JPK_VAT(1) i JPK_PKPIR(1) - wariant pierwszy.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Błędne numery faktur w przesyłanych plikach JPK_VAT

Ministerstwo Finansów informuje, że w procesie analizy przesłanych przez przedsiębiorców plików JPK_VAT wg struktury logicznej postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, o których mowa w art. 193 a § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) stwierdzono błędy dotyczące numerów faktur.

Ministerstwo Finansów informuje, że w części ZakupWiersz w polu o nazwie NrFaktury stwierdzono przypadki ewidencjonowania dokumentów wg numeracji systemowej programu księgowego podmiotu składającego JPK. Prawidłowo w polu tym powinien być zawarty numer oryginału dokumentu nadany przez wystawcę.

W obowiązującej od 1 stycznia 2017 r. strukturze JPK_VAT dotychczasowe pole NrFaktury zastąpiono polem o nazwie DowodZakupu (opis pola: Numer dowodu zakupu) i jak powyżej powinien on zawierać numer oryginału dokumentu zakupu nadany przez wystawcę.

Ministerstwo Finansów zwraca się z prośbą o przekazywanie poprawnie wypełnionych plików JPK_VAT zawierających numery oryginałów dokumentów widniejących na dowodach zakupu.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Specyfikacja interfejsów usług JPK wersja 2.2

Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 1 lutego 2017 roku na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego została opublikowana nowa wersja dokumentu „Specyfikacja interfejsów usług Jednolitego Pliku Kontrolnego wersja 2.2" wraz z przykładem JPK-VAT-TEST-0001.ZIP wskazanym w specyfikacji.

Ponadto MF informuje, że od dnia 2 lutego 2017 roku są obsługiwane pliki JPK_VAT, tylko w nowej strukturze obowiązującej od 1 stycznia 2017 roku.

Ministerstwo Finansów przypomina, że wszystkie problemy i pytania w zakresie obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego należy kierować na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

Polecamy: Jednolity Plik Kontrolny – Ewidencja VAT od 1 stycznia 2017 (książka)

Aplikacja kliencka dla usługi JPK wersja dla systemów Linux

Ministerstwo Finansów informuje, że 16 stycznia 2017 roku na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego została udostępniona Nowa aplikacja kliencka do wysyłania plików JPK wersja dla systemów Linux.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 06.02.2017

Źródło:

Ministerstwo Finansów

Zdjęcia

JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji
JPK 2017 - wersja produkcyjna Aplikacji klienckiej, nowa wersja specyfikacji

VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama