reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy na fakturze korygującej trzeba podać przyczyny jej wystawienia

Czy na fakturze korygującej trzeba podać przyczyny jej wystawienia

Wystawiliśmy fakturę korygującą kontrahentowi, jednak nie zamieściliśmy na niej przyczyny korekty. Czy taka faktura może zostać uznana za wadliwą?

Tak. Każda faktura korygująca powinna zawierać informację dotyczącą przyczyny jej wystawienia. Taki wymóg wynika wprost z art. 106j ust. 2 pkt 4 ustawy o VAT. Zatem przyczyna korekty jest obowiązkowym elementem, jaki powinien znaleźć się na fakturze korygującej. Jego brak może spowodować uznanie fak­tury korygującej za niespełniającą wymogów ustawowych, a tym samym - za wadliwą.

PODSTAWA PRAWNA:

art. 106j ust. 2 pkt 4 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Monitor Księgowego – prenumerata

Biuletyn VAT

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama