reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Dotychczasowe wzory deklaracji VAT ważne do końca 2010 roku

Dotychczasowe wzory deklaracji VAT ważne do końca 2010 roku

Nie do 30 czerwca, a do końca 2010 roku można stosować dotychczasowe deklaracje VAT-owskie.

W Dzienniku Ustaw Nr 109 z dnia 22 czerwca 2010 r. pod pozycją 713 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 czerwca 2010 r. w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług.

Tym aktem prawnym, o troszeczkę przydługawym tytule, Minister Finansów dokonał wydłużenia o ponad ½ roku okresu, w którym można posługiwać się starymi wzorami deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, objaśnieniami do nich oraz wzorami deklaracji VAT-8, tj. wzorami ważnymi przed 1 stycznia 2010 r.

W pierwotnym rozporządzeniu wprowadzającym nowe wzory powyższych deklaracji podatkowych, Minister Finansów wskazał, iż co prawda nowe wzory należy stosować od 1 stycznia 2010 r., ale jednocześnie zezwolił na dalsze stosowanie starych druków do dnia 30 czerwca 2010 r.

Polecamy: VAT 2010

W chwili obecnej p. Minister stwierdził, że skoro tych starych druków są jeszcze duże zapasy, to nie ma co wycinać kolejnych drzew, tylko należy je wykorzystać i przedłużył okres ich stosowania o ponad ½ roku, tj. wskazał, że stare formularze mogą być stosowane nie dłużej niż do rozliczania za ostatni okres rozliczeniowy 2010 r.

Polecamy: serwis Koszty

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama