| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Sprawozdawczość > Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe - dla sprawozdań sporządzanych od 1 września 2019 r.

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe - dla sprawozdań sporządzanych od 1 września 2019 r.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych. Umożliwia ona sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnych ze strukturami logicznymi w nowej wersji, obowiązujących dla sprawozdań sporządzonych od początku września br.

Ministerstwo Finansów poinformowało na swojej stronie internetowej o udostępnieniu nowej aplikacji do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Aplikacja zastępuje dotychczasowe narzędzie desktopowe.

Udostępniona aplikacja umożliwia sporządzenie sprawozdania zgodnego ze strukturami logicznymi sprawozdań finansowych w wersji 1_2. Przedmiotowe struktury obowiązują dla sprawozdań finansowych sporządzonych od dnia 1 września 2019 roku.

Udostępniana wcześniej Aplikacja desktopowa (zarówno w wersji instalacyjnej jak i portatywnej) nie umożliwia sporządzanie sprawozdania finansowego zgodnie z najnowszymi schemami. W celu sporządzenia sprawozdania zgodnego z najnowszymi schemami (tj. w wersji 1_2), należy więc korzystać z najnowszej wersji aplikacji

Nowa wersja aplikacji dostępna jest na stronie MF w zakładce Aplikacja.

Przypomnijmy, że aplikacja do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych nie jest programem finansowo-księgowym. Jej zadaniem jest ułatwienie osobom fizycznym zobowiązanym do składania sprawozdań finansowych wywiązywanie się z ustawowego obowiązku.

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe umożliwia:

- wprowadzenie danych do sprawozdania finansowego,

- zapisanie wprowadzonych danych sprawozdania finansowego,

- otwarcie zapisanego sprawozdania finansowego,

- przygotowanie przez osoby fizyczne (podatników PIT) i podpisanie wysyłki do Szefa KAS sprawozdania finansowego wraz z dokumentami dodatkowymi, a następnie pobranie UPO.

Polecamy: Elektroniczna dokumentacja podatkowa

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe nie umożliwia:

- złożenia sprawozdania finansowego do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS przez jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS,

- złożenia sprawozdania finansowego do naczelnika urzędu skarbowego przez podatników CIT niewpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS.

Do uruchomienia aplikacji wymagane jest posiadanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej (obsługiwane przeglądarki to: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge).

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »