reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Zasady ogólne > Procesowe zarządzanie księgowością w firmie – jakich narzędzi użyć do optymalizacji?

Procesowe zarządzanie księgowością w firmie – jakich narzędzi użyć do optymalizacji?

Pełna kontrola nad dokumentami jest niezbędna aby w pełni wykorzystać potencjał przedsiębiorstwa. Sprawny obieg formalności przyczynia się do poprawy działalności firmy, a tym samym do jej rozwoju. Dobra organizacja księgowości pozwala na prowadzenie fachowej ewidencji gospodarczej i monitorowanie kondycji finansowej.

Realia przedsiębiorstw

Wprowadzenie sprawnego systemu obiegu dokumentów jest niezwykle ważne, gdyż pozwala uprościć codzienną pracę w przedsiębiorstwach. Jednakże wdrożenie należytej struktury podziału pracy, jest utrudnione przez nieudolny przepływ informacji. Jest to związane z tym, że pracownicy nie mają stałego dostępu do dokumentów. Brak właściwej cyrkulacji formalności maksymalizuje czas pracy. Tymczasem w dzisiejszych czasach konieczne jest wprowadzenie usprawnień ułatwiających komunikację pracowników. Pozwoli to na lepsze zarządzanie firmą.

Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

Usprawnienie obiegu dokumentów

Wprowadzenie sprawnego obiegu dokumentów wcale nie wiąże się z koniecznością reorganizacji firmy. Wystarczy skorzystać z rozwoju dzisiejszych technologii i wykorzystać odpowiednią aplikację usprawniającą cały proces. Prawidłowy przepływ formalności pozwoli na wprowadzenie harmonogramu pracy oraz konsolidację działań w prosty schemat. Obieg dokumentów rozpoczyna się od ich zeskanowania lub wczytania. Już ten proces jest uproszczony dzięki mechanizmowi odczytywania danych. Dokument jest zarejestrowany automatycznie i wprowadzony do odpowiedniego obiegu. Następnie pracownicy dokonują opisu merytorycznego i  akceptacji formalno-rachunkowej.

Polecamy produkt: 50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Te procesy potrafią być zaburzone, co wiąże się z występującymi czasami nieścisłościami w rozliczeniu. Jednakże dzięki sprawnej komunikacji zabieg ten przebiega płynnie i nie powoduje opóźnień. Kolejny krok to akceptacja płatności, która kończy się dekretacją. Cały cykl zamyka sprawna integracja danych z innymi systemami. Tak wygląda innowacyjna praca z dokumentacją w aplikacji SaldeoSMART, która pozwala na automatyczną rejestrację dokumentów oraz stały dostęp ułatwiający odczytywanie i wyszukiwanie informacji. Dzięki temu przedsiębiorstwo jest w stanie udoskonalić podział pracy oraz wprowadzić harmonogram, co pozwoli w szybki sposób uporać się z nawet dużą ilością faktur i innych dokumentów. Wszelkie działania wprowadzające postępy w firmie przyczyniają się do jej rozwoju i zwiększają konkurencyjność na rynku. Oszczędność czasu pozwala bowiem skupić uwagę pracowników na obszarach firmy, które mogły zostać zaniedbane.

Ułatwienia w prowadzeniu rachunkowości dla małych firm

Źródło: SaldeoSMART

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Foreign Personnel Service

Agencja rekrutacji i zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama