REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Procesowe zarządzanie księgowością w firmie – jakich narzędzi użyć do optymalizacji?

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
Procesowe zarządzanie księgowością w firmie – jakich narzędzi użyć do optymalizacji czasu i finansów?
Procesowe zarządzanie księgowością w firmie – jakich narzędzi użyć do optymalizacji czasu i finansów?
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pełna kontrola nad dokumentami jest niezbędna aby w pełni wykorzystać potencjał przedsiębiorstwa. Sprawny obieg formalności przyczynia się do poprawy działalności firmy, a tym samym do jej rozwoju. Dobra organizacja księgowości pozwala na prowadzenie fachowej ewidencji gospodarczej i monitorowanie kondycji finansowej.

Realia przedsiębiorstw

Wprowadzenie sprawnego systemu obiegu dokumentów jest niezwykle ważne, gdyż pozwala uprościć codzienną pracę w przedsiębiorstwach. Jednakże wdrożenie należytej struktury podziału pracy, jest utrudnione przez nieudolny przepływ informacji. Jest to związane z tym, że pracownicy nie mają stałego dostępu do dokumentów. Brak właściwej cyrkulacji formalności maksymalizuje czas pracy. Tymczasem w dzisiejszych czasach konieczne jest wprowadzenie usprawnień ułatwiających komunikację pracowników. Pozwoli to na lepsze zarządzanie firmą.

REKLAMA

Autopromocja

Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

Usprawnienie obiegu dokumentów

Wprowadzenie sprawnego obiegu dokumentów wcale nie wiąże się z koniecznością reorganizacji firmy. Wystarczy skorzystać z rozwoju dzisiejszych technologii i wykorzystać odpowiednią aplikację usprawniającą cały proces. Prawidłowy przepływ formalności pozwoli na wprowadzenie harmonogramu pracy oraz konsolidację działań w prosty schemat. Obieg dokumentów rozpoczyna się od ich zeskanowania lub wczytania. Już ten proces jest uproszczony dzięki mechanizmowi odczytywania danych. Dokument jest zarejestrowany automatycznie i wprowadzony do odpowiedniego obiegu. Następnie pracownicy dokonują opisu merytorycznego i  akceptacji formalno-rachunkowej.

Polecamy produkt: 50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Te procesy potrafią być zaburzone, co wiąże się z występującymi czasami nieścisłościami w rozliczeniu. Jednakże dzięki sprawnej komunikacji zabieg ten przebiega płynnie i nie powoduje opóźnień. Kolejny krok to akceptacja płatności, która kończy się dekretacją. Cały cykl zamyka sprawna integracja danych z innymi systemami. Tak wygląda innowacyjna praca z dokumentacją w aplikacji SaldeoSMART, która pozwala na automatyczną rejestrację dokumentów oraz stały dostęp ułatwiający odczytywanie i wyszukiwanie informacji. Dzięki temu przedsiębiorstwo jest w stanie udoskonalić podział pracy oraz wprowadzić harmonogram, co pozwoli w szybki sposób uporać się z nawet dużą ilością faktur i innych dokumentów. Wszelkie działania wprowadzające postępy w firmie przyczyniają się do jej rozwoju i zwiększają konkurencyjność na rynku. Oszczędność czasu pozwala bowiem skupić uwagę pracowników na obszarach firmy, które mogły zostać zaniedbane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ułatwienia w prowadzeniu rachunkowości dla małych firm

Źródło: SaldeoSMART

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kompas Konkurencyjności dla UE – ogólniki i brak konkretnych działań. Stanowisko PIPC

W dniu 29 stycznia 2025 r. Komisja Europejska przedstawiła „Kompas Konkurencyjności dla UE”. Jest to pierwsza inicjatywa nowej Komisji Europejskiej, która ustanawia konkurencyjność jako jedną z nadrzędnych zasad działania UE na czas trwania obecnej kadencji (2024-2029). Poniżej prezentujemy stanowisko Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego dotyczące ww. dokumentu Komisji Europejskiej.

Ulga termomodernizacyjna 2025: Co nowego w przepisach dla podatników?

Ulga termomodernizacyjna po zmianach. Od początku 2025 roku właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. Jest to kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.

Uwaga na fałszywe e-maile na temat konieczności dokonania korekty PIT

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pojawiły się fałszywe wiadomości podszywające się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS) zawierające miedzy innymi informacje o konieczności dokonania korekty PIT-17.

WIBOR zostanie zastąpiony przez POLSTR - nowy wskaźnik referencyjny. Od kiedy?

POLSTR – tak będzie nazywał się nowy wskaźnik referencyjny, który zastąpi WIBOR. Taką decyzję podjął 30 stycznia 2025 r. Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej ds. wskaźników referencyjnych.

REKLAMA

Sądy masowo popierają przedsiębiorców w sporze o Mały ZUS Plus

Sądy Okręgowe w całej Polsce wydały ponad 60 wyroków zgodnych z interpretacją Rzecznika MŚP, uznając, że przedsiębiorcy mogą ponownie skorzystać z Małego ZUS Plus po dwóch latach przerwy. ZUS stoi na stanowisku, że okres ten powinien wynosić trzy lata. Spór trwa, a część spraw trafia do Sądu Najwyższego.

Czy komputery kwantowe są zagrożeniem dla blockchaina i bezpieczeństwa cyfrowych transakcji?

Blockchain od lat jest symbolem bezpieczeństwa i niezmienności danych. Jego zastosowanie wykracza daleko poza kryptowaluty – wykorzystuje się go w finansach, administracji, logistyce czy ochronie zdrowia. Jednak pojawienie się komputerów kwantowych, zdolnych do przeprowadzania obliczeń niewyobrażalnych dla klasycznych komputerów, rodzi pytanie: czy blockchain przestanie być odporny na złamanie? A jeśli tak, jakie będą tego konsekwencje dla transakcji, danych i całej gospodarki cyfrowej?

Przelewy natychmiastowe – czy europejskie banki są gotowe do zmian?

Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego przelewy w euro mają docierać na konta klientów w UE w ciągu 10 sekund. Bankom, które nie spełnią tego wymogu, mogą grozić nie tylko kary, ale i utrata klientów.

Przedsiębiorców niepokoją podatki i niestabilność prawa. Dużym problemem są też rosnące koszty energii

Rosnące koszty energii, wysokie podatki i niestabilność prawa to największe obawy polskich przedsiębiorców. Firmy mierzą się także z problemem braków kadrowych, a większość nie spodziewa się poprawy warunków gospodarczych w najbliższym czasie.

REKLAMA

4%, 5% a nawet 8% - w którym banku można tyle dostać? Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych - koniec stycznia 2025 r.

W styczniu 2025 r. nastąpiły zmiany w czołówce promocyjnych depozytów bankowych. Dwa banki przestały oferować 8% w skali roku. Ale inna instytucja postanowiła właśnie na początku 2025 r. taką ofertę udostępnić. Mimo licznych promocji lokat i rachunków oszczędnościowych widoczny jest trend stopniowego pogarszania się oferty depozytowej - już od 2 lat. Skutkiem tego - jak pokazują dane NBP - przeciętna lokata zakładana jest z oprocentowaniem mniejszym niż 4% w skali roku.

Obligacje skarbowe - luty 2025 r. Oprocentowanie do 6,80% w skali roku. Oferta obligacji nowych emisji

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 27 stycznia 2025 r. przekazało informacje o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w lutym 20245 r. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmienią się w porównaniu do oferowanych w styczniu br. Od 28 stycznia br. można nabywać nowe (lutowe) emisje obligacji skarbowych w drodze zamiany z niewielkim dyskontem. 

REKLAMA