Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu umowa agencyjna. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące umowa agencyjna.
Świadczenie postojowe dla przedsiębiorców i zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych
Aktualizacja: 07.04.2020
Przedsiębiorcom oraz zleceniobiorcom, którzy odczuwają negatywne skutki pandemii koronawirusa przy spełnieniu warunków zawartych w ustawie, przysługuje jednorazowe świadczenie postojowe. Jaka jest wysokość świadczenia? Gdzie i w jaki sposób złożyć odpowiedni wniosek? »
Usługa agencyjna a koszty w CIT
Aktualizacja: 17.10.2019
Umowa agencyjna jest powszechnie stosowana w ramach współpracy pomiędzy podmiotami powiązanymi. W ubiegłym roku wprowadzono przepisy ograniczające możliwości zaliczenia do kosztów kwot związanych z określonymi usługami i wartościami o charakterze niematerialnym i prawnym. W związku z tym pojawiła się wątpliwość, czy umowy agencyjne podlegają pod limitowanie kosztów w CIT. »
Skutki podatkowe zawarcia umowy agencyjnej
Aktualizacja: 06.09.2017
Definicja umowy agencyjnej zawarta w Kodeksie cywilnym zakłada, że w wyniku zawarcia takiej umowy przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje się w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do stałego pośredniczenia za wynagrodzeniem przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu. Jakie skutki podatkowe wywołuje zawarcie takiej umowy? »
Działalność agenta spółki niemieckiej w Polsce – rozliczenie CIT
Aktualizacja: 25.04.2017
Jeżeli działalność agenta nie stanowi czynności przygotowawczych lub pomocniczych, agent nie jest również niezależnym przedstawicielem spółki, to jego działalność rzecz spółki niemieckiej w Polsce konstytuuje istnienie stałego zakładu tej spółki na terytorium Polski w świetle postanowień polsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (UPO) oraz przepisów ustawy o CIT. »
Umowa agencyjna z zagranicznym agentem – skutki podatkowe
Aktualizacja: 09.11.2015
Realizując umowę agencyjną z kontrahentem zagranicznym należy mieć na uwadze ryzyko podatkowe związane z możliwością rozpoznania po stronie polskiego przedsiębiorcy zakładu zagranicznego. W takiej sytuacji istnieje konieczność opodatkowania części dochodów przedsiębiorstwa poza granicami kraju - z uwzględnieniem zagranicznych regulacji prawno podatkowych obowiązujących w tym zakresie. »
Kasy fiskalne u agentów i pośredników
Aktualizacja: 18.06.2014
Przepisy podatkowe (…) nie zobowiązują agentów i pośredników do ewidencjonowania sprzedaży obcej za pomocą kasy rejestrującej, gdy nie występuje u nich obrót z tytułu sprzedaży własnej na rzecz osób fizycznych, o których mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
Pomagamy firmom oraz instytucjom wprowadzać systemy do ewidencji i inwentaryzacji majątku trwałego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »