REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Co nowego w Ordynacji Podatkowej - reforma ogólnego prawa podatkowego”

Podatek 2019 fot. shutterstock
Podatek 2019 fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 23-24 marca 2019r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się XIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego pod tytułem „Co nowego w Ordynacji Podatkowej - reforma ogólnego prawa podatkowego” organizowana przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego to największy coroczny projekt Koła, który z każdą kolejną edycją zrzesza coraz większe grono osób zainteresowanych tematyką podatków. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych konferencji poświęconych prawu podatkowemu w Polsce. Konferencja co roku ma zaszczyt gościć najwybitniejszych przedstawicieli nauki – profesorów najlepszych polskich uniwersytetów oraz cenionych doradców podatkowych reprezentujących najbardziej wpływowe firmy doradcze na rynku. Wydarzenie to od wielu lat cieszy się ogromną renomą i zainteresowaniem wśród studentów oraz praktyków prawa podatkowego.

Autopromocja

Z uwagi na dynamikę zmian w prawie podatkowym, tematem tegorocznej Konferencji będzie „Reforma ogólnego prawa podatkowego”. Prelegenci w swoich wystąpieniach poruszą problematykę projektu nowej Ordynacji Podatkowej wskazując najistotniejsze kwestie oraz wyrażając swoją opinię. W tym roku po raz pierwszy w ramach konferencji zostanie zorganizowana debata, która będzie polem do dyskusji i wymiany poglądów przez cenionych przez Państwa prelegentów.

Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego jest niepowtarzalną okazją na zagłębienie się w świat prawa podatkowego przy pomocy największych ekspertów w tej dziedzinie. Zaproszenie kierujemy zarówno w stronę studentów, dla których uczestnictwo w konferencji może okazać się pomocne w zrozumieniu mechanizmów rządzących prawem podatkowym, jak i osób już doświadczonych, którym konferencja daje możliwość do skonfrontowania swojej wiedzy i poglądów z innymi praktykami prawa podatkowego.

Wysoki poziom konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się między innymi prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, dr hab. Wojciech Morawski, prof. dr hab. Witold Modzelewski, Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów – Maciej Żukowski czy przedstawiciele największych firm doradztwa podatkowego.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Finansów, Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat merytoryczny nad Konferencją tradycyjnie jak co roku został objęty przez Kierownika Zakładu Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego – dr hab. Adama Nitę oraz opiekuna naszego Koła, prof. dr hab. Bogumiła Brzezińskiego, co wskazuje na jej najwyższy poziom naukowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sponsorami tegorocznej edycji są między innymi firmy takie jak Paczuski Taudul, LegalLink, KPMG, Deloitte, EY, PwC, Crido Taxand, MDDP, Ecovis, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych czy Axelo. Sponsorem Konferencji jest również Fundacja Polska Jutra. Patronatem medialnym zaszczyciły nas największe wydawnictwa prawnicze takie jak C.H. Beck, Od.Nowa, Wolters Kluwer, TNOIK „Dom organizatora”, Kariera w finansach, Oficyna Prawa Polskiego, Infor a także Rzeczpospolita.

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracje na wydarzenie można znaleźć na stronie: www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/241216730101884/.

Rejestracja na Konferencję trwa do 18 marca 2019 roku i odbywa się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Konferencji. Opłata konferencyjna wynosi 200zł – zwolnieni są z niej między innymi studenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi.

Udział w Konferencji jest jedną z form podnoszenia kwalifikacji zawodowych doradców podatkowych, o których mowa w rozdziale VIa Załącznika do uchwały nr 28/2006 Drugiego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 22 stycznia 2006 r. w sprawie zasad etyki doradców podatkowych. Za udział w całej Konferencji przyznane będzie 10 punktów. W przypadku radców prawnych będzie to 5 punktów.

Polecamy serwis: Ordynacja podatkowa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek u źródła (WHT) w świetle nowych technologii

Podatek u źródła (WHT) może stanowić wyzwanie dla branży informatycznej, w kontekście stale rozwijającej się technologii. Z chęci świadczenia kompleksowych usług, przedsiębiorstwa nabywają różnego rodzaju oprogramowania, dostępy do platform, usługi w chmurze, serwery, urządzenia przemysłowe czy usługi niematerialne. Wykorzystanie najnowszej technologii jest niezbędne, aby oferowane usługi pozostały konkurencyjne na rynku. Często dostawcami takich produktów są zagraniczne spółki, co rodzi wątpliwości – czy nabycie tego rodzaju usług wiąże się z ryzykiem w podatku u źródła?

Obligacje skarbowe - czerwiec 2024 r. Zmiana oprocentowania obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w czerwcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w maju br. Od 27 maja można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Zwrot podatku z Austrii – ile, dla kogo, jak uzyskać (formalności)

Austria to zyskujący na popularności kierunek emigracji zarobkowej wśród Polaków. Jeśli podejmowane zatrudnienie jest legalne, z łatwością można ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wysokość zwrotu może być naprawdę spora, przy małym nakładzie wysiłku ze strony podatnika. 

Dłuższy okres ważności znaków akcyzy do końca 2024 r.

Aktualnie znajdują się w legalnej sprzedaży wyroby winiarskie oznaczone znakami akcyzy, których ważność została przedłużona do 31 grudnia 2024 r.

Sanatorium na koszt ZUS 2024 - choroby psychosomatyczne. Nerwice, lęki, depresja, ciężki stres i inne. Jak uzyskać skierowanie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że cały czas – także w 2024 roku - można skorzystać z rehabilitacji leczniczej w sanatorium na koszt ZUSu. Dotyczy to różnych schorzeń, także psychosomatycznych. 

Podatek od nieruchomości w przypadku najmu lokali mieszkalnych. Kiedy stawka niższa a kiedy nawet 28 razy wyższa?

Wynajęcie swojego mieszkania lub domu nie zwalnia właściciela z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości. Ale w tym przypadku wątpliwe jest jaka stawka podatku od nieruchomości jest właściwa. Ta dla budynków mieszkalnych, czy dla budynków mieszkalnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej? Problem jest istotny, bo ta druga stawka jest ponad 28 razy wyższa.

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe?

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe? Przepisy wskazują na obowiązek przechowania dokumentacji podatkowej do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli przez pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku (o ile nie został zawieszony/przerwany bieg terminu przedawnienia).

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki. Podatnikowi przysługuje możliwość złożenia wniosku o zaliczenie w całości lub w części nadpłaty podatku na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Ma do tego prawo, gdy spełnione są przesłanki zawarte w przepisach Ordynacji podatkowej.

Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

Kontrola podatkowa: czy musi być zapowiedziana. Zasada i wyjątki

Kontrola podatkowa, to oczywiście nic przyjemnego dla podatnika ale czasem się zdarza. Na taką okoliczność trzeba być przygotowanym. W szczególności warto wiedzieć, że taka kontrola z urzędu skarbowego powinna być w większości przypadków zapowiedziana z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ale od tej zasady są niestety liczne wyjątki. Zobaczmy co na ten temat mówią przepisy.

REKLAMA