reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Aktualizacja aplikacji e-mikrofirma i Klient JPK oraz testy wysyłki JPK_V7M i JPK_V7K

Aktualizacja aplikacji e-mikrofirma i Klient JPK oraz testy wysyłki JPK_V7M i JPK_V7K

Ministerstwo Finansów poinformowało, że z początkiem grudnia 2019 r. udostępniono aktualizacje aplikacji e-mikrofirma oraz Klient JPK 2.0. Ponadto do połowy lutego 2020 r. udostępnione zostanie środowisko testowe dla wysyłki JPK_V7M i JPK_V7K, które od 1 kwietnia 2020 r. zastąpią dotychczasowy JPK_VAT i deklaracje VAT-7 i VAT-7K.

Aktualizacje aplikacji e-mikrofirma oraz Klient JPK 2.0.

Aplikacja e-mikrofirma została rozbudowana o możliwość wygenerowania i wysłania struktury JPK_FA(3). Natomiast w aplikacji Klient JPK 2.0 dodano możliwość wysyłki struktury JPK_FA(3).

Jednocześnie przypominamy, że aktualizacja aplikacji e-mikrofirma jest wykonywana podczas jej uruchamiania, natomiast aktualizacja aplikacji Klient JPK 2.0 dokona się po jej uruchomieniu, po wybraniu przycisku akcji „Sprawdź dostępność aktualizacji” a następnie „Aktualizuj”. Aplikacja zostanie zaktualizowana do najnowszej dostępnej wersji.

Testy wysyłki plików JPK_V7M i JPK_V7K

Ministerstwo Finansów informuje, że do połowy lutego 2020 r. planowane jest uruchomienie środowiska testowego dla JPK_V7M i JPK_V7K w celu umożliwienia testów przesyłania JPK_V7M i JPK_V7K poprzez API (bramka). Jednocześnie nastąpi wyłączenie środowiska testowego dla obecnie funkcjonującego JPK.

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

Polecamy: Biała lista podatników

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama