reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Kraje UE będą musiały zatwierdzić nowe podatki z powodu COVID-19

Kraje UE będą musiały zatwierdzić nowe podatki z powodu COVID-19

Portugalska komisarz Unii Europejskiej do spraw spójności i reform Elisa Ferreira zapowiedziała, że kraje unijne będą musiały zatwierdzić nowe podatki w ramach polityki wychodzenia z kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Nowe podatki w UE mogą dotyczyć m.in. firm działających w sektorze morskim, transportu lotniczego, a także w branży cyfrowej.

W rozmowie z lizbońskim tygodnikiem Ferreira oświadczyła, że istnieje możliwość nałożenia na duże firmy działające na terenie Unii Europejskiej nowych zobowiązań fiskalnych służących wsparciu działań na rzecz odbudowy unijnej gospodarki.

„Zrozumieliśmy (w Komisji Europejskiej), że jeśli nie przyjmiemy silnej i zdeterminowanej postawy, to rozbiciu mógłby ulec rynek wewnętrzny oraz prawdopodobnie także wspólna waluta europejska” - powiedziała unijna komisarz.

Ferreira dodała, że planowane nowe podatki w Unii Europejskiej mogą dotyczyć m.in. firm działających w sektorze morskim, transportu lotniczego, a także w branży cyfrowej.

W ocenie unijnej komisarz zaprezentowany w tym tygodniu przez KE program odbudowy gospodarki unijnej powinien zostać „zaakceptowany szybko” przez Radę Europejską. Opiewa on na łączną kwotę 750 mld euro.

Ferreira przyznała, że należy się spodziewać, iż jeszcze w ramach negocjacji dojdzie do pewnych korekt w programie zaproponowanym przez KE. Zapewniła jednak, że nie dojdzie do żadnych cięć w unijnej polityce spójności oraz w rolnictwie.

Komisarz wyraziła nadzieję, że jeszcze w czerwcu przywódcy państw Unii Europejskiej zatwierdzą plan odbudowy unijnej gospodarki, a pierwsze środki w ramach tego programu zaczną być wypłacane przez końcem 2020 roku

Portugalska polityk wskazała, że zgodnie z oczekiwaniami instytucji unijnych każde z państw członkowskich UE do października przedstawi własny program odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym epidemią.

Z Lizbony Marcin Zatyka

zat/ ap/

[RAPORT] KORONAWIRUS – podatki, prawo pracy, biznes

Polecamy: Przedsiębiorca w kryzysie (PDF)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Koalicja Bezpieczni w Pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama