reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Karta Dużej Rodziny w województwie śląskim

Karta Dużej Rodziny w województwie śląskim

W województwie śląskim członkowie rodzin wielodzietnych mogą skorzystać z upustów w ramach Karty Dużej Rodziny już w prawie tysiącu miejsc. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 18 września br. zorganizowało w Katowicach konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”.

W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało ponad 1,2 mln osób. W województwie śląskim zamówiono prawie 131  tys. kart. Rodziny 3+ mogą tu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.

Karta Dużej Rodziny z ulgą na wywóz śmieci

Ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Katowic i okolicznych miast, ale także mniejszych powiatów i gmin, takich jak: Wodzisław Śląski, Tarnowskie Góry, czy Jaworzno. Oprócz Karty ogólnopolskiej, w Śląskiem funkcjonują również Karta wojewódzka  i Karty gminne. Tworzy to uzupełniający się system wsparcia rodzin wielodzietnych, który pozwala na zaspakajanie ich różnorodnych potrzeb.  

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizują w Warszawie jedną z 16 konferencji regionalnych. Wydarzenia te mają na celu przekazanie informacji o programie i korzyściach z niego wynikających dla Rodzin 3+ oraz firm, instytucji i samorządów.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji

Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi Rodziny 3+ spełniającemu warunki określone w ustawie Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat; osoby niepełnosprawne do terminu ważności orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.

Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl  

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama