| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Urlopy > Przekazanie obowiązków pracowniczych w czasie wakacyjnych urlopów

Przekazanie obowiązków pracowniczych w czasie wakacyjnych urlopów

W okresie urlopów wakacyjnych pracodawcy muszą zapewnić normalne funkcjonowanie swoich zakładów. Mogą to zrobić poprzez przekazanie obowiązków pracowniczych innemu pracownikowi.

Zasadą jest, że pracodawcy powinni zatrudniać pracowników przy pracach zgodnych z treścią umowy o pracę. Jednak w okresie wakacji, gdy pracownicy korzystają z urlopów wypoczynkowych, pracodawca może przekazać obowiązki pracownicze niewskazane w umowie o pracę innemu pracownikowi.

Pracodawca w okresie nieobecności pracowników w czasie wakacji, oprócz powierzenia obowiązków nieobecnego pracownika innym osobom, może:

- zatrudnić nową osobę na podstawie umowy na zastępstwo, na czas określony, na czas wykonania określonej pracy,

- rozpocząć współpracę na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowy zlecenia, umowy o dzieło), zarówno ze swoim pracownikiem, jak i osobą spoza firmy,

- zatrudnić pracownika z agencji pracy tymczasowej.

Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet

Zapisz się na nasz newsletter

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

INFORLEX.PL Księgowość i Kadry poleca artykuł Powierzenie obowiązków pracownika innemu pracownikowi w czasie wakacyjnych urlopów

Artykuł szczegółowo opisuje jak powierzyć pracownikowi obowiązki zastępowanego pracownika w okresie urlopów wakacyjnych. Ponadto przedstawia wady i zalety poszczególnych rozwiązań jak i również konkretne przykłady.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »