| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Finanse i inwestycje > Dofinansowanie z programu "Inteligentny Rozwój" - nowe kryteria dla projektów

Dofinansowanie z programu "Inteligentny Rozwój" - nowe kryteria dla projektów

Kolejne kryteria wyboru projektów dotyczące m.in. badań przemysłowych, klastrów, własności przemysłowej i innowacji technologicznych, które będą mogły liczyć na wsparcie UE z programu "Inteligentny Rozwój", są już gotowe - poinformowało 8 września 2015 r. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

W trakcie spotkania przedstawiono również zakres projektu pozakonkursowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (działanie 4.4 PO IR). Przewidziane jest w nim wsparcie dla instytucji prowadzących transfer technologii z jednostek naukowych do gospodarki. Inkubatory, centra transferu technologii i brokerzy innowacji będą wyszukiwać te pomysły na produkty czy technologie, które mogą znaleźć zastosowanie na rynku, i ułatwią współpracę pomiędzy naukowcem i zainteresowaną firmą. Finansowanie będzie także podnoszenie kompetencji pracowników firm w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych i komercjalizacji ich wyników. Komitet Monitorujący przyjął także kryteria oceny tego projektu.

Posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Inteligentny Rozwój

Omówiono też założenia dwóch instrumentów finansowych w PO IR: Funduszu Pożyczkowego Innowacji oraz Funduszu Gwarancyjnego. Pierwszy z nich stanowi kontynuację pilotażowego projektu w programie Innowacyjna Gospodarka. Instrument ten cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony projektodawców, jak i inwestorów. Drugi z instrumentów ma służyć zwiększeniu dostępności kredytów dla MSP na wdrażanie innowacji, dzięki udzieleniu bankom gwarancji zabezpieczających tego rodzaju inwestycje.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK