| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Zamówienia publiczne > Przetargi i konkursy na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych

Przetargi i konkursy na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych

Zasoby orbitalne są to pozycje na orbicie geostacjonarnej lub orbity satelitarne, które mogą być wykorzystywane do umieszczania sztucznych satelitów Ziemi, przeznaczonych do zapewnienia telekomunikacji. W ustawie z 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne określono m.in. warunki gospodarowania częstotliwościami i zasobami orbitalnymi, wykorzystywanymi do wykonywania działalności telekomunikacyjnej. Celem tych unormowań jest zapewnienie ładu w gospodarce częstotliwościami oraz zasobami orbitalnymi.


Rezerwacja częstotliwości lub zasobów orbitalnych określa częstotliwości lub zasoby orbitalne, które może wykorzystywać dany podmiot, wykonujący działalność telekomunikacyjną. Rezerwacji tej udziela w drodze decyzji Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej: Prezes UKE), na wniosek zainteresowanego podmiotu, w terminie 6 tygodni od złożenia przez ten podmiot wniosku (art. 114 ustawy z 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne, dalej: ustawa telekomunikacyjna).

W przypadku braku dostatecznych zasobów częstotliwości (tzn. jeśli zainteresowanie rezerwacją przekracza dostępne zasoby częstotliwości), podmiot, dla którego zostanie dokonana rezerwacja, jest wyłaniany w drodze:

konkursu - przy rezerwacji częstotliwości na cele rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych albo

przetargu - w pozostałych przypadkach (art. 116 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy telekomunikacyjnej).

Zapamiętaj!

Termin zakończenia przetargu albo konkursu nie może być dłuższy niż osiem miesięcy od dnia wpłynięcia pierwszego wniosku o rezerwację częstotliwości (art. 116 ust. 4 ustawy telekomunikacyjnej).

Ogłoszenie o przetargu lub konkursie

Przetarg albo konkurs ogłasza Prezes UKE najpóźniej w terminie 21 dni po zakończeniu postępowania konsultacyjnego w tej sprawie (§ 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 15 lutego 2008 r. w sprawie przetargu oraz konkursu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych; dalej: rozporządzenie), publikując stosowne ogłoszenie w prasie codziennej o zasięgu ogólnokrajowym oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UKE. Jeśli rezerwacja ma dotyczyć jedynie określonych obszarów, ogłoszenie zamieszcza się również w codziennej prasie lokalnej.

Ogłoszenie o przetargu zawiera:

• określenie przedmiotu i zakresu przetargu (częstotliwości lub zasoby orbitalne oraz rodzaj służby radiokomunikacyjnej, sieci lub rodzaj usługi telekomunikacyjnej, w której będą one wykorzystywane; obszar ich wykorzystywania i okres rezerwacji),

• warunki uczestnictwa w przetargu (opłata za dokumentację przetargową; miejsce, forma i termin złożenia oferty, informacje o wysokości oraz sposobie i terminie wniesienia wadium),

• kryteria oceny oferty (§ 3 rozporządzenia).

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK