| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Ulgi i odliczenia > Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT - wyjaśnienia ekspertów resortu finansów

Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT - wyjaśnienia ekspertów resortu finansów

Przedstawiamy kilka ciekawych pytań z zakresu rozliczania ulgi na dziecko w rocznym zeznaniu podatkowym. Odpowiedzi na pytania podatników udzielili eksperci resortu finansów.

Niepełnosprawne pełnoletnie dziecko

Samotna matka mieszka z niepełnosprawną 37-letnią córką. Pomaga jej w życiu codziennym, opiekuj się nią, wychowuje ją. Jednak ze względu na nieduże dochody z renty chorobowej nie utrzymuje jej. Niepełnosprawna córka otrzymuje rentę socjalną i rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Dochody z obydwu rent starczają córce na utrzymanie. Czy w związku z tym matka w rozliczeniu za 2014 rok może skorzystać z ulgi prorodzinnej na niepełnosprawną córkę?

Odpowiedź ekspertów resortu finansów:

Na podstawie art. 27f ust. 6 z ulgi na dzieci mogą korzystać również podatnicy, którzy w roku podatkowym utrzymują pełnoletnie dzieci w związku z wykonywaniem przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego.

W związku z tym ulga na pełnoletnie dziecko przysługuje o ile dziecko jest utrzymywane przez rodzica. Jeżeli dziecko nie potrzebuje wsparcia rodziców, bowiem uzyskuje dochody w wysokości pozwalającej na samodzielne utrzymanie ulga na dzieci nie przysługuje.

Źródło: Krajowa Informacja Podatkowa

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK