| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Ulgi i odliczenia > Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT - wyjaśnienia ekspertów resortu finansów

Ulga na dziecko w rozliczeniu rocznym PIT - wyjaśnienia ekspertów resortu finansów

Przedstawiamy kilka ciekawych pytań z zakresu rozliczania ulgi na dziecko w rocznym zeznaniu podatkowym. Odpowiedzi na pytania podatników udzielili eksperci resortu finansów.

Niepełnosprawne pełnoletnie dziecko

Samotna matka mieszka z niepełnosprawną 37-letnią córką. Pomaga jej w życiu codziennym, opiekuj się nią, wychowuje ją. Jednak ze względu na nieduże dochody z renty chorobowej nie utrzymuje jej. Niepełnosprawna córka otrzymuje rentę socjalną i rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Dochody z obydwu rent starczają córce na utrzymanie. Czy w związku z tym matka w rozliczeniu za 2014 rok może skorzystać z ulgi prorodzinnej na niepełnosprawną córkę?

Odpowiedź ekspertów resortu finansów:

Na podstawie art. 27f ust. 6 z ulgi na dzieci mogą korzystać również podatnicy, którzy w roku podatkowym utrzymują pełnoletnie dzieci w związku z wykonywaniem przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego.

W związku z tym ulga na pełnoletnie dziecko przysługuje o ile dziecko jest utrzymywane przez rodzica. Jeżeli dziecko nie potrzebuje wsparcia rodziców, bowiem uzyskuje dochody w wysokości pozwalającej na samodzielne utrzymanie ulga na dzieci nie przysługuje.

Źródło: Krajowa Informacja Podatkowa

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK