| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ostatnie dni na PIT

Ostatnie dni na PIT

Już tylko sześć dni zostało na sporządzenie i przekazanie pracownikom formularzy stanowiących informację o uzyskanych przez nich w ubiegłym roku zarobkach.

W przypadku wypłaty osobom zagranicznym należności opodatkowanych ryczałtowo, np. zleceniobiorcom, z tytułu odsetek, należności licencyjnych przedsiębiorca musi do końca lutego sporządzić informację IFT-1R.

Inne formularze

Odpowiednie formularze do końca lutego muszą przygotować również inne podmioty z tytułu wypłaconych przychodów. Organizacje i jednostki wypłacające stypendium powinny wystawić informację PIT-8S lub ewentualnie roczne rozliczenie PIT-40.
Organ rentowy (ZUS, KRUS) wystawia z tytułu wypłaconych rent i emerytur informację PIT-11A lub rozliczenie roczne PIT-40A.
Z końcem lutego mija też termin do złożenia druków przez podmioty, które nie są ani pracodawcami, ani zleceniodawcami i nie występują w roli płatników podatków.
Podmiot niebędący płatnikiem np. biuro maklerskie jest zobowiązany do końca lutego przesłać informację o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT-8C. Informację taką powinien też przesłać przedsiębiorca, który wypłaca przychody z innych tytułów niż praca lub zlecenie. Dotyczy to np. przychodów wypłacanych emerytom przez ich dawny zakład pracy jako zapomogi z tytułu trudnej sytuacji materialnej czy podeszłego wieku.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Bogdan Świąder


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK