| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Trzeba złożyć plany audytu

Trzeba złożyć plany audytu

Do 31 października powinny być złożone w Ministerstwie Finansów plany audytu. Resort zaleca, żeby je przekazywać również w wersji elektronicznej.


Audytorzy wewnętrzni z sektora finansów publicznych muszą sporządzić plan audytu na 2007 rok. Obowiązek ten wynika bezpośrednio z ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz.U. nr 249, poz. 2104 z późn. zm.). Jak przypomina Bożena Zwolenik, dyrektor Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów, to audytor wewnętrzny powinien przygotować plan audytu oparty na analizie ryzyka, a następnie przedłożyć go kierownikowi jednostki oraz głównemu inspektorowi audytu wewnętrznego, a w przypadku jednostek podsektora samorządowego – odpowiednio wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi, staroście lub marszałkowi województwa. Podkreśla, że nowy wzór rocznego planu został określony w załączniku do rozporządzenia ministra finansów z dnia 24 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu wewnętrznego (Dz.U. nr 112, poz. 765).

– W celu ujednolicenia sposobu prezentacji danych został opracowany również elektroniczny wzór planu, opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Finansów – dodaje nasza rozmówczyni. Resort finansów zaleca przekazywanie do Ministerstwa Finansów dokumentów również w ich wersjach elektronicznych.

Agnieszka Pokojska


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Rodzewicz

firma MECHATRONIK

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK