| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Fiskus sprawdzi dochody pracujących za granicą

Fiskus sprawdzi dochody pracujących za granicą

Urzędy kontroli skarbowej zweryfikują rozliczenia. Fiskus porówna wydatki z zarobkami. Za niepłacenie podatków grożą surowe kary.


Nie tylko urzędy skarbowe, ale również urzędy kontroli skarbowej, których pracę nadzoruje wiceminister finansów Paweł Banaś, sprawdzą rzetelność rozliczeń osób pracujących za granicą - wynika z informacji "Gazety Prawnej".


Ewentualne unikanie płacenia podatków przez osoby zarabiające za granicą może spowodować straty w dochodach budżetu państwa. I temu chce zapobiec fiskus.

Wszczęcie kontroli może nastąpić w oparciu o informacje sygnalne przesłane przez urzędy skarbowe, a także informacje przekazywane przez osoby anonimowe, czyli na podstawie życzliwego donosu, chociaż, jak zastrzegają się przedstawiciele fiskusa, po wcześniejszej ich weryfikacji.


Ujawnienie niewykazanych w zeznaniu podatkowym dochodów uzyskanych z pracy za granicą może nastąpić w przypadku kontroli obejmującej składane zeznania.


Jednak nie tylko wtedy. Ujawnienie dochodów uzyskanych za granicą może mieć miejsce również w przypadku kontroli dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów - wynika z informacji uzyskanych przez Gazetę Prawną z Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu. Wówczas w kręgu zainteresowań organów podatkowych mogą znaleźć się podatnicy, których wydatki znacząco przewyższają dochody wykazane w deklaracjach podatkowych. To zaś często spowodowane jest niewykazaniem do opodatkowania dochodu uzyskanego za granicą. Każdy zaś przypadek, gdy podatnik wydaje więcej niż zadeklarował, jest szybko sprawdzany.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

taxonline.pl

Serwis podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK