| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Wyjaśnienia > Jaką stawką opodatkować remont mieszkania w zakładowym budynku mieszkalnym

Jaką stawką opodatkować remont mieszkania w zakładowym budynku mieszkalnym

Planuję wykonanie prac polegających na modernizacji i wykończeniu mieszkania w zakładowym budynku mieszkalnym. Jaką powinienem zastosować stawkę VAT? - Pismo z 7 czerwca 2006 r. nr PP/443-59/06


ODPOWIEDŹ US – SKRÓT

Planowane prace będą podlegały opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 7%.

KOMENTARZ EKSPERTA

Do 31 grudnia 2007 r. podatnicy świadczący usługi polegające na robotach budowlano-montażowych związanych z budownictwem mieszkaniowym mogą stosować preferencyjną stawkę VAT w wysokości 7%.

ODPOWIEDŹ US – WYCIĄG

Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim informuje:

Artykuł 146 ust. 1 pkt 2 lit. a) oraz ust. 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) stanowi m.in., że do 31 grudnia 2007 r. stosuje się stawkę w wysokości 7% w odniesieniu do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą. Do robót tych należą również remonty obiektów budownictwa mieszkaniowego.

Ponieważ planowane prace, o których mowa we wniosku, spełniają wymogi ww. art. 146, w związku z tym będą podlegały opodatkowaniu stawką VAT 7%.
Nadmieniam również, że art. 2 pkt 12 ustawy o podatku od towarów i usług informuje, jakie obiekty zaliczane są do obiektów budownictwa mieszkaniowego.

Inne pisma dotyczące omawianego zagadnienia, zamieszczone w bazie internetowej:
• PP/4409-11-54/05

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

taxonline.pl

Serwis podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »