REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto korzystać z usług profesjonalnej kancelarii przy dochodzeniu swoich roszczeń

Kredyt Inkaso S.A.
Nowoczesna windykacja
Czy warto korzystać z usług profesjonalnej kancelarii przy dochodzeniu swoich roszczeń
Czy warto korzystać z usług profesjonalnej kancelarii przy dochodzeniu swoich roszczeń

REKLAMA

REKLAMA

Wystawiłeś fakturę, pomimo wezwań i telefonów klient nie płaci? Skieruj sprawę do sądu za pomocą profesjonalnej kancelarii, z góry ustal wynagrodzenie pełnomocnika, zakres czynności pojmowanych przez niego oraz sposób informowania o przebiegu postępowania.

Kiedy przedsiębiorca nie otrzymuje zapłaty za swoje usługi stoi przed dylematem, co zrobić? Czy dochodzić należności własnymi siłami, czy też skorzystać z pomocy profesjonalisty – adwokata lub radcy prawnego. O ile windykacja polubowna, np. wezwanie do zapłaty, jest w miarę proste, to odzyskanie należności na etapie sądowym i egzekucyjnym jest dla wielu skomplikowane.

Autopromocja

Dlaczego przedsiębiorcy nie korzystają z pomocy pełnomocników procesowych?

Wielu przedsiębiorców uważa, że sami sobie poradzą z odzyskaniem kwoty należnej. Wielu też uważa, że usługi prawnicze są drogie i to jest głównym powodem, dlaczego nie chcą korzystać z usług kancelarii prawniczych. Niestety w naszym społeczeństwie istnieje mit, że profesjonalna pomoc prawna wiąże się ogromnymi kosztami. Pamiętaj, że wynagrodzenie pełnomocnika reguluje umowa z klientem i to od ciebie zależy czy zgadzasz się na konkretną kwotę.

Co daje profesjonalna pomoc prawna w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym?

Przede wszystkim profesjonalny podmiot jest gwarancją fachowej obsługi prawnej na etapie całego procesu. Z naszego doświadczenia wynika, że duże znaczenie ma szybkość podejmowanych czynności, która skutkuje skutecznością całego procesu. Należy pamiętać, że gdy trafimy na nieuczciwego kontrahenta, może on ukryć majątek zanim uzyskamy tytuł wykonawczy. Adwokat lub radca prawny może skierować sprawę do EPU, gdzie czas oczekiwania na tytuł wykonawczy jest dużo krótszy, niż w tradycyjnym postępowaniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pozew o zapłatę do sądu. Wszystko co trzeba wiedzieć, żeby go przygotować

Na etapie postępowania egzekucyjnego pełnomocnik sporządza odpowiedni wniosek egzekucyjny, w którym wskazuje sposoby egzekucji oraz majątek dłużnika. Profesjonalne kancelarie zawsze kierują sprawy do kancelarii komorniczych, które mają najwyższe wskaźniki efektywności. Bardzo ważny jest również monitoring podejmowanych czynności przez komornika, czyli rozliczenie go z czynności, które podjął oraz w jakim czasie. Z naszej praktyki wynika również, że można minimalizować koszty zaliczek na postępowanie egzekucyjne, wpływa to na rentowność całego procesu.

Czy pełnomocnik powinien informować klienta o przebiegu postępowania egzekucyjnego?

Bardzo ważnym aspektem, a często pomijanym przez pełnomocników, jest informacja zwrotna dla klienta. Z praktyki wiemy, że klient nieinformowany o przebiegu postępowania jest zdezorientowany. Może to prowadzić do nieporozumień. Pamiętajmy, że na początku współpracy z profesjonalnym pełnomocnikiem możemy ustalić sposób informowania o podjętych czynnościach oraz czasie i etapie postępowania. Możemy się umówić na cykliczne raporty, z których uzyskamy istotne informacje. Możemy również poprosić o kontakt do osoby, która nadzoruje nasze sprawy, i która będzie zobowiązana do udzielania konkretnych informacji.  

Jak obliczyć opłatę od pozwu o zapłatę?

Justyna Baran, radca prawny, Kancelaria Prawnicza Forum

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

Nowe zwolnienia z PIT za 2023 r. Jeszcze tydzień na złożenie zeznania albo korekty [Rzut na taśmę rządu]

Skorzystają osoby, które otrzymały możliwość kupna laptopów na preferencyjnych warunkach. Przede wszystkim nauczyciele. Nie muszą płacić podatku od bonu 2500 zł na komputer. Podobnie rodzice uczniów IV klas, którzy otrzymali darmowe komputery dla swoich dzieci. 

Transformacja ESG w polskich firmach. Jak sfinansować?

Większość firm deklaruje, że zrównoważony rozwój jest dla nich ważny a nawet kluczowy. Ale jedynie 65% z nich jest gotowych inwestować w działania z nim związane. Największym wyzwaniem dla firm pozostaje pozyskanie finansowania na inwestycje zrównoważone - określonego przez większość firm jako główne wyzwanie w procesie transformacji ESG. Przedsiębiorstwa w Polsce, pomimo, że korzystają z części dostępnych narzędzi wsparcia, to jednak nie wykorzystują w pełni ich potencjału. Tak wynika z najnowszego raportu Ayming Polska. W związku z wejściem w życie dyrektywy CSRD, autorzy raportu postanowili zapytać organizacje 250+ m.in. o to, jak przygotowują się na zmiany, jakie wyzwania w związku z nimi identyfikują oraz w jaki sposób zamierzają finansować transformację ESG.

Bon energetyczny - czy trzeba będzie zapłacić podatek od jego wartości?

W uwagach do projektu ustawy o bonie energetycznym Ministerstwo Finansów sugeruje, aby beneficjentów bonu energetycznego zwolnić z podatku, inaczej będą musieli zapłacić PIT.

Legalna praca w Niemczech - rozliczenie podatkowe. Średni zwrot podatku z Niemiec to ok. 4 tys. zł. Czy trzeba złożyć PIT-a w Polsce?

Na złożenie deklaracji podatkowej w Polsce został zaledwie tydzień. Termin mija 30 kwietnia 2024 r. Jeśli więc w 2023 roku pracowałeś w Niemczech i wciąż zastanawiasz się czy masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w Polsce i wykazać dochód zarobiony u naszego zachodniego sąsiada, to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Fundacja rodzinna wynajmuje mieszkania - kwestie podatkowe

Fundacja rodzinna może wykonywać działalność gospodarczą jedynie w ustalonym ustawowo zakresie. Na podstawie art. 5 ustawy o fundacjach rodzinnych – fundacja rodzinna może prowadzić działalność z zakresu najmu, dzierżawy lub udostępniania mienia do korzystania na innej podstawie. Co za tym, idzie może np. wynajmować lokale mieszkalne.

REKLAMA