Przychody z licencji na używanie znaków towarowych - kwalifikacja podatkowa
REKLAMA
REKLAMA
Tak wynika z interpretacji indywidualnej z 10 grudnia 2018 r., 0111-KDIB1-1.4010.415.2018.1.ŚS.
REKLAMA
Sprawa dotyczyła spółki, która jest uprawniona w Polsce i na terenie wybranych krajów zagranicznych do praw ochronnych na określone znaki towarowe. Spółka udziela podmiotom powiązanym, prowadzącym działalność w danym kraju, niewyłącznej licencji na używanie znaków towarowych do celów związanych z działalnością gospodarczą tych podmiotów. Znaki towarowe nie zostały nabyte przez spółkę, a wytworzone we własnym zakresie w konsekwencji czego, nie stanowią wartości niematerialnych i prawnych.
Na tym tle spółka zapytała organ podatkowy, czy przychody z licencji na używania znaków towarowych wytworzonych przez spółkę, powinny być zaliczone do przychodów z zysków kapitałowych.
Prezentując własne stanowisko spółka wskazała, że przychody z licencji na używanie znaków towarowych nie są zaliczane do przychodów z zysków kapitałowych, bowiem do tej kategorii przychodów nie zalicza się przychodów z praw majątkowych wytworzonych we własnym zakresie, nie stanowiących wartości niematerialnych i prawnych.
Organ uznał to stanowisko za prawidłowe. Jego zdaniem, skoro spółka udziela licencji na korzystanie ze znaków towarowych, które zostały przez nią wytworzone we własnym zakresie, to przychody uzyskane z ww. tytułu nie są zaliczane do przychodów z zysków kapitałowych, należy je kwalifikować jako przychody z innych źródeł. Przychody z licencji na używanie znaku towarowego uzyskiwane przez spółkę, nie podlegają zatem zaliczeniu do przychodów z zysków kapitałowych.
Patrycja Łukasiewicz
Źródło: taxonline.pl
Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata
Polecamy: INFORLEX Księgowość i Kadry
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat