reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Najczęstsze problemy > Zaniżanie obrotów się nie opłaca

Zaniżanie obrotów się nie opłaca

Podatnik pośredniczący w obrocie nieruchomościami nie wykazywał całości przychodów. Kontrola skarbowa wykazała, że suma ustalonych nieprawidłowości wyniosła 146 tys. zł z tytułu VAT oraz 116 tys. zł z tytułu PIT.

Podatnik prowadzący działalność polegającą na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami znacząco zaniżał przychody. Nie wykazywał w nich kwot, jakie wynikały z umów, wystawiał faktury na zaniżone kwoty, a także nie wykazywał przychodów pomimo otrzymanych zapłat za wykonane usługi.

W trakcie postępowania zabezpieczono posiadane przez podatnika dokumenty i komputery, przy których pomocy prowadził działalność. W oparciu o m.in. dowody z przesłuchań świadków i analizę rachunku bankowego ustalono, że ogółem za badane lata podatnik zaniżył obroty prawie trzykrotnie. 

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Co więcej, za następne lata wykazał obroty dwukrotnie wyższe, niż w badanym okresie i to pomimo recesji na rynku nieruchomości. W toku postępowań kontrolnego i przygotowawczego przesłuchano około 220 świadków będących kontrahentami podatnika oraz uzyskano około 300 aktów notarialnych dotyczących transakcji zawartych za pośrednictwem należącej do niego agencji.

Kwota ustalonych nieprawidłowości wyniosła w zakresie VAT 146 tys. zł i w zakresie PIT 116 tys. zł. Podatnik złożył odwołania od wydanych decyzji.

Polecamy: VAT 2010

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama