reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Jak wystawiać faktury, gdy rozliczenie przy sprzedaży krajowej następuje w walucie obcej

Jak wystawiać faktury, gdy rozliczenie przy sprzedaży krajowej następuje w walucie obcej

Czy jeśli dokument będzie wystawiany w euro, to wystarczy, aby podatek VAT był przeliczony i wykazany w złotych? Czy kwota netto i brutto także muszą być dodatkowo wykazane w złotych? Czy możemy przyjąć kurs przeliczeniowy z dnia poprzedzającego dzień wystawienie faktury?

Tak, wystarczy, że będą Państwo pamiętać, aby kwota VAT była podana w złotych, pozostałe kwoty mogą być podane wyłącznie w euro. Do przeliczania euro na złote można przyjąć kurs z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury, gdy jest wystawiana przed powstaniem obowiąz­ku podatkowego.

W przeciwnym razie należy przyjąć kurs z ostatniego dnia roboczego, poprzedzające­go dzień powstania obowiązku podatkowego.

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 31a, art. 106e ust. 11 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Dokumentacja VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Monitor Księgowego – prenumerata

Biuletyn VAT

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama