reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Sprawozdawczość > Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe - dla sprawozdań sporządzanych od 1 września 2019 r.

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe - dla sprawozdań sporządzanych od 1 września 2019 r.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych. Umożliwia ona sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnych ze strukturami logicznymi w nowej wersji, obowiązujących dla sprawozdań sporządzonych od początku września br.

Ministerstwo Finansów poinformowało na swojej stronie internetowej o udostępnieniu nowej aplikacji do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Aplikacja zastępuje dotychczasowe narzędzie desktopowe.

Udostępniona aplikacja umożliwia sporządzenie sprawozdania zgodnego ze strukturami logicznymi sprawozdań finansowych w wersji 1_2. Przedmiotowe struktury obowiązują dla sprawozdań finansowych sporządzonych od dnia 1 września 2019 roku.

Udostępniana wcześniej Aplikacja desktopowa (zarówno w wersji instalacyjnej jak i portatywnej) nie umożliwia sporządzanie sprawozdania finansowego zgodnie z najnowszymi schemami. W celu sporządzenia sprawozdania zgodnego z najnowszymi schemami (tj. w wersji 1_2), należy więc korzystać z najnowszej wersji aplikacji

Nowa wersja aplikacji dostępna jest na stronie MF w zakładce Aplikacja.

Przypomnijmy, że aplikacja do tworzenia i przesyłania e-Sprawozdań Finansowych nie jest programem finansowo-księgowym. Jej zadaniem jest ułatwienie osobom fizycznym zobowiązanym do składania sprawozdań finansowych wywiązywanie się z ustawowego obowiązku.

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe umożliwia:

- wprowadzenie danych do sprawozdania finansowego,

- zapisanie wprowadzonych danych sprawozdania finansowego,

- otwarcie zapisanego sprawozdania finansowego,

- przygotowanie przez osoby fizyczne (podatników PIT) i podpisanie wysyłki do Szefa KAS sprawozdania finansowego wraz z dokumentami dodatkowymi, a następnie pobranie UPO.

Polecamy: Elektroniczna dokumentacja podatkowa

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe nie umożliwia:

- złożenia sprawozdania finansowego do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS przez jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS,

- złożenia sprawozdania finansowego do naczelnika urzędu skarbowego przez podatników CIT niewpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS.

Do uruchomienia aplikacji wymagane jest posiadanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej (obsługiwane przeglądarki to: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Uścimiak

Prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama