reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Tarcza antykryzysowa 2.0 - najważniejsze założenia

Tarcza antykryzysowa 2.0 - najważniejsze założenia

Przedstawiamy wybrane założenia kolejnego projektu zmian do ustawy - tarcza antykryzysowa. Na razie jest to projekt, który może ulec aktualizacji. Po uchwaleniu ostatecznej wersji przez Sejm, będziemy Państwa informować.

W poniedziałek (6 kwietnia) minister Jadwiga Emilewicz poinformowała, że resort rozwoju wspólnie z kancelarią premiera pracuje nad drugą tarczą antykryzysową. Zaznaczyła, że prace nad kolejną specustawą na pewno potrwają do końca tego tygodnia. Zapowiedziała również, że pojawią się modyfikacje dotychczasowych rozwiązań.

Oto najważniejsze propozycje, które znalazły się w założeniach do projektu tarczy antykryzysowej 2.0, które są brane pod uwagę:

  • ceny transferowe (TP): przedłużenie do 30 września 2020 r. terminów sporządzenia lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych dla podmiotów, którym rok podatkowy zakończył się przed 31 grudnia 2019 r.;

  • ZUS: na wniosek płatnika składek, który zgłosił do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 ubezpieczonych, zwalnia się go z obowiązku opłacenia nieopłaconych składek należnych za okres od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 31 maja 2020 r., wykazanych w deklaracjach rozliczeniowych złożonych za ten okres. Tym zwolnieniem może być jednak objęte maksymalnie 9 osób – czyli całkowite zwolnienie z opłaty składek obejmie część zatrudnionych;
  • ZUS: na wniosek płatnika (ze względów gospodarczych), ZUS może odstąpić od pobierania odsetek za zwłokę od należności z tytułu składek należnych za okres od 1 stycznia 2020 r. Wniosek może być złożony w terminie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii albo w okresie 30 dni następujących po ich odwołaniu;

  • PCC: zwalnia się z podatku sprzedaż i zamianę walut wirtualnych;

  • VAT: dodano stawkę 0 % dla urządzeń multimedialnych przekazywanych placówkom oświatowym

O dalszych propozycjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Accreo

[RAPORT] KORONAWIRUS – podatki, prawo pracy, biznes

Polecamy: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Tarcza antykryzysowa 2.0 - najważniejsze założenia
Tarcza antykryzysowa 2.0 - najważniejsze założenia

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama