reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulgi podatkowe na prototyp i uruchomienie w Polsce linii produkcyjnych od 2021 roku

Ulgi podatkowe na prototyp i uruchomienie w Polsce linii produkcyjnych od 2021 roku

Wprowadzenie od stycznia 2021 roku ulg podatkowych na prototyp i na otwarcie w Polsce linii produkcyjnych - zapowiada wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Sarnowski przyznał w opublikowanej w czwartek rozmowie z portalem 300gospodarka, że resort finansów ma świadomość, iż system ulg podatkowych dedykowanych większym graczom może potrzebować pewnego uzupełnienia. "Już teraz w Polsce funkcjonuje ulga badawczo-rozwojowa – można powiedzieć ulga na start, pozwalająca na wytworzenie pewnego pomysłu i na doprowadzenie go do pewnego poziomu używalności. Na samym końcu całego procesu, już po wytworzeniu produktu, mamy z kolei ulgę IP Box" – powiedział Sarnowski.
"Natomiast między początkiem a końcem procesu inwestycyjnego wciąż mamy pustkę (...). Zależy nam na tym, aby ją wypełnić dwoma elementami. Pierwszym z nich będzie ulga na prototyp, pozwalająca na przeniesienie pewnego dorobku, również intelektualnego (...) na język praktyki i bardzo konkretny produkt, który później będzie podlegał komercjalizacji. Później drugim narzędziem, na którym się skupimy, będzie ulga na otwarcie w Polsce linii produkcyjnych – wcześniej nazywaliśmy to ulgą na automatyzację i robotyzację produkcji" - poinformował wiceminister.

"Zależy nam szczególnie na tym, aby na każdym etapie procesu produkcyjnego pojawiał się impuls fiskalny sprawiający, że pewne procesy inwestycyjne będą się toczyły gładko, bez niepotrzebnych przestojów i żeby polskie - nawet i duże firmy - mogły szybko wejść w konkurencję z innymi podmiotami z regionu, czy (...) z Europy, które również będą korzystały z szans, jakie daje nowa sytuacja gospodarcza” – dodał.

Sarnowski poinformował, że Ministerstwo Finansów chce, aby rozwiązania te - wraz z estońskim CIT-em - pojawiły się w polskim systemie prawnym od 1 stycznia przyszłego roku. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pad/

Polecamy: PIT 2020. Komentarz

Polecamy: CIT 2020. Komentarz

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama