| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ostatni dzień na przekazanie PIT-11 i PIT-8C

Ostatni dzień na przekazanie PIT-11 i PIT-8C

Płatnicy podatku m.in. od przychodów ze stosunku pracy lub działalności wykonywanej osobiście i podmioty dokonujące wypłaty należności z innych źródeł, np. zasiłków chorobowych lub macierzyńskich zleceniobiorcom, są zobowiązani do sporządzenia i przekazania odpowiednio PIT-11 lub PIT-8C podatnikom i właściwym dla nich urzędom skarbowym. Mają na to czas do 29 lutego 2016 r.

Dla płatników rozliczających w 2015 r. podatek za nie więcej niż 5 podatników, którzy wybrali pisemną formę przekazania PIT-11 lub PIT-8C do urzędu, termin na złożenie tych informacji upłynął 1 lutego 2016 r. Natomiast podatnicy muszą je otrzymać do końca lutego 2016 r.

Płatnicy, którzy rozliczają pracowników za 2015 r. na formularzu PIT-40, nie wystawiają tym osobom informacji PIT-11.

Informację PIT-11 należy sporządzić na formularzu w wersji 23, a informację PIT-8C na formularzu w wersji 8 (załączniki nr 8 i 9 do rozporządzenia w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych).

Druki PIT

PIT-Y 2015 (książka + CD)

PIT-11 mają obowiązek wystawić m.in. płatnicy zaliczek od dochodów ze stosunku pracy oraz dochodów z działalności wykonywanej osobiście, np. umów zlecenia lub umów o dzieło (art. 39 ust. 1, art. 42 ust. 2 pkt 1, art. 42e ust. 6 ustawy o pdof). Natomiast PIT-8C składają m.in. podmioty dokonujące wypłaty należności lub świadczeń stanowiących przychody z tzw. innych źródeł (art. 35 ust. 10, art. 39 ust. 3 i art. 42a ustawy o pdof).

Wymienione informacje są sporządzane dla podatników, tj. osób fizycznych.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak sporządzić PIT-11 i PIT-8C za 2015 r." >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »