reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Sankcje za nieprzekazywanie środków na ZFRON

Sankcje za nieprzekazywanie środków na ZFRON

Nowelizacja ustawy o rehabilitacji wprowadziła od 25 września 2016 r. przepis sankcjonujący nieprzekazanie przez pracodawcę prowadzącego zakład pracy chronionej środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) na ten fundusz. Dotychczas przepisy ustawy o rehabilitacji nie określały wprost konsekwencji dla takiego pracodawcy.

Nowa regulacja zrównuje sytuację nieprzekazania środków na ten fundusz z niezgodnym z przepisami przeznaczeniem środków PFRON.

W tym przypadku pracodawca jest zobowiązany do zwrotu 100% kwoty tych środków na ZFRON oraz wpłaty w wysokości 30% tych środków na PFRON w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło ujawnienie niezgodnego z ustawą przeznaczenia środków ZFRON, a także niedotrzymanie terminu dotyczącego przekazywania środków ZFRON na rozliczeniowy rachunek bankowy tego funduszu, tj. w terminie 7 dni od dnia, w którym środki te pracodawca uzyskał.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Na jakich warunkach od 25 września 2016 r. pracodawca może zwrócić nienależnie pobrane dofinansowanie z PFRON" >>

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama