| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Internetowy serwis dłużników BIG.pl już działa

Internetowy serwis dłużników BIG.pl już działa

Uruchomiony został internetowy serwis BIG.pl, który umożliwia konsumentom przekazanie danych o nierzetelnych osobach i firmach do Rejestru Dłużników.

Wraz z nowelizacją ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych konsumenci zyskali nowe uprawnienia, w tym możliwość przekazania do BIG informacji o nierzetelnych osobach i firmach, które mają wobec nich zaległe zobowiązania finansowe. Serwis BIG.pl powstał z myślą właśnie o klientach indywidualnych i mikroprzedsiębiorcach.

Poprzez BIG.pl można wygenerować bezpłatny raport o sobie, przygotować wezwanie do zapłaty wysyłane do dłużnika, a po zawarciu umowy z BIG InfoMonitor, wpisać dłużnika do Rejestru Dłużników.

Serwis cieszy się rosnącym zainteresowaniem, w ciągu 5 tygodni od uruchomienia odwiedziło go ponad 36 tysięcy internautów, co siódmy z nich (5104 osoby) zdecydował się założyć konto, a 2606 osób przygotowało dla siebie umowę pozwalającą w następnym kroku przekazać dane dłużnika do Rejestru Dłużników BIG.

BIG InfoMonitor prowadzi własny Rejestr Dłużników, ma także dostęp do danych Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich. Oznacza to, że dysponuje największą, liczącą obecnie już ponad 4,6 miliona rekordów, bazą negatywnych informacji gospodarczych o konsumentach i przedsiębiorcach. Pozwala to na dostarczanie bankom, przedsiębiorcom, a od niedawna także konsumentom, skutecznego narzędzia do odzyskiwania należności.

Zobacz serwis BIG.pl

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK