| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Od 2015 r. zacznie obowiązywać ustawa o podatku węglowodorowym

Od 2015 r. zacznie obowiązywać ustawa o podatku węglowodorowym

W dniu 7 maja 2014 roku odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym (SPW). Dokument ten przewiduje nałożenie specjalnego podatku od gazu ziemnego i ropy naftowej na podmioty prowadzące działalność w ramach wydobywania węglowodorów. Nowe uregulowania w tym zakresie mają wejść w życie 1 stycznia 2015 roku.


Nowe podatki od 2020 roku


Zgodnie z brzmieniem art. 32 ustawy obowiązek zapłaty specjalnego podatku węglowodorowego oraz podatku od wydobycia niektórych kopalin powstanie dopiero od 1 stycznia 2020 roku. Jednakże odstąpienie od poboru wymienionych podatków nie wyłączy stosowania przepisów dotyczących obowiązków ewidencyjnych oraz związanych ze składaniem deklaracji podatkowych.

Podatnicy będą zobowiązani do składania bez uprzedniego wezwania comiesięcznych deklaracji podatkowych w terminie do dnia 25 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Natomiast roczna deklaracja ma być składana urzędom skarbowym w terminie do końca trzeciego miesiąca roku następnego. Zarówno miesięczne, jak i roczne deklaracje będzie można składać wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Od 2015 r. ryczałtowe rozliczanie użytkowania samochodu służbowego

Portal Podatkowy - innowacyjny system MF

Regulacje dotyczące opodatkowania wydobycia węglowodorów przez wprowadzenie specjalnego podatku węglowodorowego od zysków z działalności wydobywczej węglowodorów zostały ujęte w rządowym projekcie ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym, o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2015 roku.

 

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Bogacz Bartoszewicz Kancelaria Radców Prawnych

Obsługa prawna klientów indywidualnych i przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK