REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju informuje, że we wrześniu 2017 roku przedsiębiorcy mogą wziąć udział w 123 konkursach. Szansę na zdobycie unijnych pieniędzy na rozwój swojego biznesu mają zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Oferta dotyczy obszaru badawczo-rozwojowego, efektywności energetycznej, wzornictwa firmowego, jak i szkoleń, czy innowacji społecznych.

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 24 konkursów ogólnopolskich, 93 regionalnych i 6 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Autopromocja

Szkolenia i doradztwo

Wrzesień kojarzy się z nauką, dlatego to dobry czas, abyś zainteresował się ofertami z zakresu szkolenia i doradztwa. Zyskaj dotacje na zorganizowanie szkoleń dla kadry pedagogicznej. Powinny one dotyczyć rozwijania kompetencji kluczowych dla uczniów np. nauk matematyczno-przyrodniczych, nauczania eksperymentalnego. Nauczyciele potrzebują również szkoleń w zakresie doskonalenia postaw społecznych uczniów, takich jak praca w grupie i kreatywność. Dzięki pozyskanym środkom możesz przeszkolić także kadrę zarządzającą - dyrektorów, wicedyrektorów i innych osób pełniących funkcje kierownicze w szkołach.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, sam możesz się wiele nauczyć. Skorzystaj z bogatej oferty 20 konkursów, dzięki którym weźmiesz udział w szkoleniach. Dowiesz się m.in. jak samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, jak zarządzać projektami i całą firmą, a także jak wyróżnić się na rynku i zbudować przewagę konkurencyjną.

Ten miesiąc pozwoli Ci skorzystać z usług doradczych i szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności organizacyjne, a dodatkowo poszerzyć wiedzę ekonomiczno-finansową, prawną i marketingową. Konkursy wrześniowe łączą bogatą ofertę szkoleń w zakresie m.in. wsparcia kapitałowego, budowania i rozwoju biznesu czy audytów strategicznych.

Również we wrześniu ruszają konkursy zapewniające możliwość organizacji szkoleń i warsztatów, mających podnieść kwalifikacje zawodowe oraz rozwijanie umiejętności, kompetencji społecznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dopiero myślisz o założeniu firmy i chciałbyś wiedzieć, jak odpowiednio nią zarządzać? We wrześniu jest otwartych prawie 20 konkursów, które oferują wsparcie w postaci usług doradczo-szkoleniowych o charakterze specjalistycznym udzielanych na etapie poprzedzającym rozpoczęcie działalności gospodarczej. Do wyboru masz zarówno profesjonalne szkolenia grupowe, jak i spotkania indywidualne. Wszystko po to, by początkującemu przedsiębiorcy przygotować się na pierwsze 12 miesięcy prowadzenia firmy.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Dotacje na start

Wrzesień to także doskonała okazja dla mikro i małych firm na uzyskanie finansowania w tzw. fazie preseed. Jest to szansa dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł, ale potrzebują środków na jego zrealizowanie i pokrycie kosztów podstawowych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności.

Jeśli jesteś mikro, małym i średnim przedsiębiorcą, możesz również uzyskać dostęp do rynku kapitałowego – 4 Stock. Dotacja dotyczy rynku New Connect, Catalyst, zagranicznego rynku regulowanego oraz rynku regulowanego GPW. Dzięki pozyskanym pieniądzom kupisz usługi doradcze na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym lub dłużnym. Taką dokumentacją jest m.in. polityka informacyjna spółki, raport due dilligence, wycena spółki, raport z audytu sprawozdań finansowych, memorandum informacyjne, czy prospekt emisyjny.

Specjalna pula środków czeka dla MŚP z terenu miast średnich (w ramach tzw. Pakietu dla średnich miast). Są to pieniądze przeznaczone na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych nad nowymi lub znacząco ulepszonymi produktami. Prace badawcze możesz zrealizować samodzielnie lub zlecić podmiotowi zewnętrznemu. Z pieniędzy unijnych sfinansujesz wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

Środki dla MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw możesz otrzymać także z programów regionalnych dostępnych w każdym województwie.

Wzornictwo przemysłowe

We wrześniu otwiera się konkurs dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim, rozwijaj swoją firmę w oparciu o design. Sprawdź potencjał wzorniczy swojej firmy. Na tym etapie możesz otrzymać nawet 100 tys. złotych, przy poziomie dofinansowania do 85 proc. W drugim etapie do zdobycia jest nawet 3 mln dotacji z działania wzór na konkurencję. Konkurs do drugiego etapu jest otwarty do końca maja 2018.

Efektywność energetyczna i transport

We wrześniu masz ostatnią okazję na złożenie wniosku i pozyskanie pieniędzy unijnych w naborach na projekty z obszaru efektywności energetycznej i transportu.

Pierwszy nabór dotyczy wspierania wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. To oferta dla przedsiębiorstw, które wytwarzają energię z odnawialnych źródeł energii i są koordynatorem lub członkiem klastra energii. Takie firmy mogą pozyskać pieniądze na inwestycje na przebudowę lub budowę instalacji, które zwiększają zainstalowaną moc. Dotyczy to jednostek wytwarzania energii wykorzystujących m.in. energię wiatru, biomasę, biogaz, energię promieniowania słonecznego lub energię geotermalną.

Kolejny konkurs dotyczy rozwoju transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. O finansowanie mogą ubiegać się firmy zajmujące się budową i przebudową i niezbędnej infrastruktury, szczególnie przesyłowej i dostępowej, a także zakupem niezbędnych sprzętów oraz specjalistycznego taboru kolejowego.

Zdrowie

W obszarze zdrowia, we wrześniu wspierane będą projekty na przeprowadzenie niezbędnych (z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych) prac remontowo-budowlanych, w tym dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami, a także wyposażeniu w sprzęt medyczny. Dodatkowo wpierane będą rozwiązania w zakresie IT np. oprogramowanie i sprzęt.

Rozwój firmy

Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim możesz ubiegać się o dotacje na stworzenie wspólnego produktu (produkty sieciowe) wraz z innymi przedsiębiorstwami Polski Wschodniej. Każdy projekt musi obejmować łącznie 3 elementy składowe:

  • inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych,
  • rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych,
  • opracowanie oraz wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji towaru lub usługi, a także wprowadzenia produktu na rynek. 

Poznaj szczegóły

Jesteś zainteresowany jakimś konkursem? Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach:

Dodatkowe informacje

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

REKLAMA