reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Spółki > Koszty w spółce limited

Koszty w spółce limited

Przenosząc firmę do Anglii, warto zorientować się, jak miejscowy urząd podchodzi do kwestii kosztów prowadzenia działalności. Mamy dobre informacje: urząd brytyjski jest zdecydowanie bardziej przyjazny przedsiębiorcy, przez co koszty mogą stanowić solidną pomoc w zmniejszeniu podstawy opodatkowania. W tym artykule przedstawimy koszty w spółce limited, które każdy przedsiębiorca powinien rozważyć.

Podróże służbowe

Niestety, w koszty podróży nie można wliczyć dojazdu do stałego miejsca pracy. Zwrotowi podlega koszt dojazdu do tak zwanego tymczasowego miejsca pracy lub klienta oraz w innym celu związanym z wykonywaniem obowiązków. Do kosztów takich podróży można zaliczyć opłaty za:

  • Przejazd komunikacją miejską.
  • Przejazd taksówką.
  • Podróż własnym samochodem (zwrot kosztów związanych z użytkowaniem prywatnego samochodu do celów służbowych).

Wyżywienie

Dodatkowe źródło kosztów prowadzenia działalności w spółce limited stanowi wyżywienie w tak zwanym tymczasowym miejscu pracy, czyli takim, które nie jest stałym miejscem wykonywania obowiązków. Dodatkowo, spędzając noc poza stałym miejscem zamieszkania, każdemu pracownikowi przysługuje ryczałt w wysokości 5 funtów w kraju oraz 10 funtów poza krajem.

Zakwaterowanie

Podróże służbowe wiążą się często z obowiązkiem nocowania poza stałym miejscem zamieszkania. Taki koszt jest całkowicie refundowany przez firmę i wlicza się w koszt prowadzenia działalności. Nie ma górnej granicy kosztu noclegu.

Home office

Korzystanie z własnego mieszkania w celach biznesowych daje możliwość odliczenia 18 funtów miesięcznie w formie ryczałtu.

Nagrody

Pieniężne lub niepieniężne nagrody do wysokości 300 funtów rocznie mogą zostać zaliczone na poczet kosztów prowadzenia działalności. Warto pamiętać, że jednorazowa gratyfikacja nie może przekroczyć 50 funtów.

Spotkania firmowe

Koszt imprezy firmowej nie może przekroczyć łącznie 150 funtów w skali roku na pracownika, aby można rozliczyć go jako koszt uzyskania przychodu. Dodatkowo, w tym samym budżecie firma może zapraszać partnerów biznesowych oraz kontrahentów. Należy pamiętać, że firmowa impreza musi być dostępna dla każdego pracownika, a nie dotyczyć tylko wybranej grupy. 

Szkolenie

Aby szkolenie mogło wliczyć się w koszty uzyskania przychodu, musi rozwijać umiejętności już posiadane przez pracowników.

Firma w Anglii ltd.

Polecamy: Ekskluzywny pakiet – Komentarze Złota seria

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama