Nowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Singapurem

REKLAMA
REKLAMA
W porównaniu z obecnie obowiązującą polsko-singapurską umową z 1993 r. , nowe brzmienie porozumienia z Singapurem wprowadza odliczenie proporcjonalne jako metodę unikania podwójnego opodatkowania w Polsce, w miejsce dotychczasowej metody zwolnienia.
REKLAMA
Kolejną istotną zmianą jest redukcja wysokości stawek opodatkowania u źródła dywidend, odsetek oraz należności licencyjnych.
Umowa wprowadza także pełną klauzulę wymiany informacji w sprawach podatkowych, dostosowującą postanowienia umowy do obowiązującego standardu OECD. Umożliwi ona uzyskanie informacji o działalności gospodarczej polskich rezydentów w relacjach z Singapurem, w tym również o zgromadzonych środkach na rachunkach bankowych.
Oczywiście umowa ta zacznie obowiązywać strony po jej ratyfikowaniu przez oba państwa (w Polsce musi to zrobić Prezydent RP za zgodą Sejmu).
Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Singapuru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, podpisana 4 listopada 2012 r.
Podatek VAT - zmiany 2013 / 2014
Faktury VAT przesyłane drogą elektroniczną
Rozliczamy podatkowo swoje dochody z pracy za granicą - PORADNIK
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA