| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Działalność gospodarcza > Stawki karty podatkowej na 2010 rok

Stawki karty podatkowej na 2010 rok

Jak co roku w listopadzie Minister Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na następny rok. I jak co roku stawki wzrosły.

Stawki podatku płaconego w formie karty podatkowej ustala w decyzji właściwy naczelnik urzędu skarbowego na podstawie danych przedstawionych przez podatnika we wniosku PIT-16 i kwot określonych w tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (ustawa o zpd), zwanej dalej tabelą.

Stawki te są  corocznie podwyższane w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Minister Finansów ma obowiązek obwieszczenia tych stawek na rok następny do 30 listopada danego roku.

Również w tym roku Minister Finansów w Monitorze Polskim Nr 72 (poz. 912) obwieścił stawki karty podatkowej na 2010 rok. Stawki wzrosły o ponad 3% w porównaniu do stawek obowiązujących w 2009 roku.

Przykładowo fryzjer damski i w miejscowości zamieszkałej przez 5-50 tys. mieszkańców z jednym pracownikiem zapłaci w 2010 roku miesięcznie 327 zł (w 2009 płaci 316 zł). Fryzjer męski w takiej samej miejscowości i też z 1 pracownikiem zapłaci w 2010 roku miesięcznie 273 zł (w 2009 płaci 264 zł). Natomiast osoba świadcząca usługi kosmetyczne w takiej samej sytuacji jak ww. fryzjerzy zapłaci w 2010 roku miesięcznie 327 zł (w 2009 płaci 316 zł).

ABC karty podatkowej

Często w formie karty podatkowej rozliczają się budowlańcy. Osoby świadczące usługi w zakresie robót budowlanych: murarskich, ciesielskich, dekarskich, posadzkarskich, malarskich, związanych z wykładaniem i tapetowaniem ścian, izolatorskich, związanych z wznoszeniem i montażem konstrukcji stalowych - dla ludności (również przykładowo w miejscowości zamieszkałej przez 5-50 tys. mieszkańców z jednym pracownikiem) zapłacą w 2010 roku miesięcznie 534 zł (w 2009 płacą 516 zł).

Stawki karty podatkowej na 2010 rok

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK