reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Jednolity plik kontrolny > Aktualizacja instrukcji użytkownika o nową metodę podpisu JPK profilem zaufanym

Aktualizacja instrukcji użytkownika o nową metodę podpisu JPK profilem zaufanym

W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 2018 r. obowiązku składania drogą elektroniczną Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT (JPK_VAT) - Ministerstwo Cyfryzacji uprościło ścieżkę podpisywania pliku z wykorzystaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO). Od 10 lutego na stronie obywatel.gov.pl zostanie udostępniona nowa usługa „Podpisz Jednolity Plik Kontrolny profilem zaufanym”.

Ministerstwo Finansów zachęca do aktualizacji dokumentacji dotyczącej obsługi systemów finansowo – księgowego o alternatywną do EPUAP metodę podpisywania pliku JPK_VAT z wykorzystaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO).

Podpisz Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) profilem zaufanym

Szczegółowa ścieżka postępowania jest następująca:

1. Przygotuj prawidłowy plik JPK_VAT – możesz to zrobić w swoim systemie finansowo-księgowym lub przygotować dokument ręcznie.

2. Wejdź na obywatel.gov.pl – poszukaj usługi „Podpisz Jednolity Plik Kontrolny profilem zaufanym”. Przeczytaj informacje o usłudze i kliknij przycisk Podpisz JPK_VAT.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

3. System przekieruje cię na stronę logowania do profilu zaufanego. Zaloguj się za pomocą loginu i hasła lub za pomocą bankowości elektronicznej.     

4. Załącz przygotowany wcześniej plik JPK_VAT.     

5. Wybierz i dodaj poprawny plik JPK_VAT ze swojego dysku lokalnego.

6. Po załadowaniu pliku kliknij przycisk PODPISZ PROFILEM ZAUFANYM.

7. Podpisz plik.

• Jeśli zalogujesz się na swój profil zaufany za pomocą loginu i hasła, wyświetli ci się okno, w które wpiszesz otrzymany na telefon kod autoryzacyjny. Postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie.

• Jeżeli logujesz się na swój profil zaufany za pomocą bankowości elektronicznej – system przekieruje cię na stronę pz.gov.pl. Postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie.

8. Pobierz i zapisz podpisany plik na swoim dysku lokalnym – kliknij ZAPISZ.

9. Wyloguj się.

10. Wyślij podpisany plik do Ministerstwa Finansów i pobierz UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru).

Dodatkowe informacje w powyższym zakresie można znaleźć na stronie jpk.mf.gov.pl, w serwisie obywatel.gov.pl lub na stronie pz.gov.pl.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama