REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

RESET2 Sp. z o.o
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze kroki w działalności handlowej to przede wszystkim wybór oprogramowania do obsługi magazynu i wsparcia sprzedaży. Już na samym początku warto zwrócić uwagę na to, by program lub programy, w które zamierzamy zainwestować, oferowały możliwość obsługi drukarek i kas fiskalnych.

Warto o to zadbać nawet wtedy, kiedy w początkowej fazie prowadzenia firmy nie spodziewamy się przekroczenia limitu obrotów, powyżej którego będziemy zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego, przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Autopromocja

Co powinien zawierać paragon fiskalny


Programy do kompleksowej obsługi sprzedaży a kasy rejestrujące


Najlepsze programy magazynowo-sprzedażowe oferują możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi i obsługują kasy fiskalne. Zazwyczaj współpraca ta ogranicza się do jednego bądź dwóch producentów ww. urządzeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać inny sprzęt, ale bazujący na identycznych protokołach przesyłu danych. Niektórzy producenci, w ramach wdrożenia oprogramowania, oferują możliwość napisania modułu  obsługi drukarek i kas fiskalnych od podstaw, na zlecenie klienta. W takim wypadku trzeba jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami. Z tej opcji korzystają zazwyczaj najbardziej wymagający klienci.

Systemy finansowo-księgowe - jak poradzić sobie z wyborem?


Rozporządzenia ministerialne


Prędzej czy później należy również spodziewać się nowelizacji rozporządzenia dotyczącego drukarek i kas fiskalnych. Zwykle zmieniane są limity, określające kiedy należy korzystać z ww. urządzeń rejestrujących i ograniczane są czynności lub zawody podmiotowo zwolnione z konieczności stosowania tego typu rozwiązań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapraszamy na forum o podatkach i rachunkowości

 

Ostatnie rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących weszło w życie 1 kwietnia 2013 r. i skutkuje m.in. tym, że począwszy od 1 października 2013 r., konieczne jest umieszczanie na paragonach fiskalnych pełnych nazw produktów. Ma to na celu umożliwienie jednoznacznej identyfikacji, co konkretnie zostało sprzedane.

Pomimo tego, że tym razem Ministerstwo Finansów dopuszcza stosowanie starych kas i drukarek fiskalnych, które nie posiadają możliwości modernizacji, aż do czasu ich zużycia, nie należy liczyć na to, że zawsze taka możliwość będzie dostępna. Warto zatem, jeszcze na etapie wyboru sprzętu i oprogramowania, upewnić się czy producenci będą w stanie sprostać nowym rozporządzeniom, odpowiednio wcześnie aktualizując czy to oprogramowanie wewnętrzne samego urządzenia, czy oprogramowanie do kompleksowej obsługi sprzedaży.

Jak zaksięgować notę odsetkową w pkpir

PKPiR 2013 - zmiany zasad prowadzenia


Autor: RESET2 Sp. z o.o.

 

Autopromocja

 

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Od marca 2024 r. posiadacze obligacji zaczną tracić pieniądze. Opłaca się zamienić obligacje starych emisji na nowe

  Mocne hamowanie inflacji w Polsce jakie obserwujemy w ostatnich miesiącach powoduje nawet kilkukrotny spadek oprocentowania obligacji skarbowych indeksowanych inflacją. Na razie dotyczy to obligacji cztero- i dziesięcioletnich o łącznej wartości około 4,5 miliardów złotych, ale w najbliższych miesiącach kwota ta może szybko rosnąć. Rozwiązaniem jest zamiana posiadanych papierów na nowe. Dzięki temu Polacy (w sumie) mogą zarobić  nawet około o 65 milionów złotych więcej.

  Projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości przyjęty przez rząd

  Projektowane przepisy nakładają na firmy z siedzibą w Polsce obowiązek publikacji danych o podatkach zapłaconych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  Rząd przyjął dzisiaj projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości

  Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości oraz o biegłych rewidentach, firmach audytorskich i nadzorze publicznym. Przyjęty również został projekt ustawy zobowiązujący firmy do stosowania unijnych zasad dostępności w niektórych produktach i usługach.

  Właściwa weryfikacja kontrahentów to klucz do ograniczenia ryzyka sankcji gospodarczych

  Właściwa weryfikacja kontrahentów jest niezbędna w celu ograniczenia ryzyka sankcji gospodarczych. Weryfikacja powinna obejmować ustalenie struktury właścicielskiej i rzeczywistych beneficjentów kontrahentów.

  Wartość inwestycji firm amerykańskich w Polsce wynosi 26 mld USD. Najwięcej w obszarze oprogramowania

  Wartość inwestycji firm amerykańskich w Polsce wynosi 26 mld USD, stanowiąc tym samym 12 proc. wszystkich inwestycji zagranicznych w naszym kraju. Najwięcej przedsiębiorstw, bo aż 140, działa w obszarze oprogramowania.

  Koszty uzyskania przychodów 2024 - umowa o pracę, zlecenie, umowa o dzieło

  Jakie koszty uzyskania przychodu (tzw. koszty podatkowe) w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) można uwzględniać (potrącać) na umowie o pracę, umowie zlecenia i umowie o dzieło?

  Pożyczałeś pieniądze? Urząd skarbowy zainteresuje się przychodem. Sprawdź, czy wiesz, jak to rozliczyć w zeznaniu podatkowym

  Fakt, że pożyczka jest udzielana między osobami prywatnymi, które nie są przedsiębiorcami, nie sprawia, że nie wiąże się ona z obowiązkami podatkowymi. Pożyczkodawca musi być uważny i pamiętać o rozliczeniu w zeznaniu rocznym przychodu.

  Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2024 (koniec lutego) – ranking najlepszych ofert banków [Tabela]

  Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec lutego 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W lutym 2024 r. kontynuowany jest trend spadku oprocentowania lokat bankowych i kont oszczędnościowych, rozpoczęty pod koniec 2022 roku. Widać wyraźnie, że banki przygotowują się do obniżek stóp procentowych NBP. Ale coraz większa grupa ekspertów nie przewiduje cięcia stóp w 2024 roku. Jak będzie w rzeczywistości?

  Kasowy PIT tylko dla małych firm - opublikowano założenia nowelizacji. Kiedy wejdzie w życie? Kto będzie mógł płacić taki podatek?

  W dniu 26 lutego 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zostały opublikowane założenia projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Projekt ten ma na celu wprowadzenie możliwości wyboru kasowej metody rozliczania przychodów i kosztów, tzw. kasowego PIT (jako fakultatywnego sposobu rozliczania podatku), przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w niewielkich rozmiarach.

  MF wprowadzi globalny podatek minimalny. Których przedsiębiorców obejmie nowy podatek?

  MF planuje wprowadzić globalny podatek minimalny dla jednostek wchodzących w skład grup międzynarodowych i krajowych - wynika z projektu zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. System globalnego podatku minimalnego ma zostać oparty o trzy rodzaje podatku wyrównawczego.

  REKLAMA