REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

RESET2 Sp. z o.o
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze kroki w działalności handlowej to przede wszystkim wybór oprogramowania do obsługi magazynu i wsparcia sprzedaży. Już na samym początku warto zwrócić uwagę na to, by program lub programy, w które zamierzamy zainwestować, oferowały możliwość obsługi drukarek i kas fiskalnych.

Warto o to zadbać nawet wtedy, kiedy w początkowej fazie prowadzenia firmy nie spodziewamy się przekroczenia limitu obrotów, powyżej którego będziemy zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego, przy zastosowaniu kas rejestrujących.

REKLAMA

Autopromocja

Co powinien zawierać paragon fiskalny


Programy do kompleksowej obsługi sprzedaży a kasy rejestrujące


Najlepsze programy magazynowo-sprzedażowe oferują możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi i obsługują kasy fiskalne. Zazwyczaj współpraca ta ogranicza się do jednego bądź dwóch producentów ww. urządzeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać inny sprzęt, ale bazujący na identycznych protokołach przesyłu danych. Niektórzy producenci, w ramach wdrożenia oprogramowania, oferują możliwość napisania modułu  obsługi drukarek i kas fiskalnych od podstaw, na zlecenie klienta. W takim wypadku trzeba jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami. Z tej opcji korzystają zazwyczaj najbardziej wymagający klienci.

Systemy finansowo-księgowe - jak poradzić sobie z wyborem?


Rozporządzenia ministerialne


Prędzej czy później należy również spodziewać się nowelizacji rozporządzenia dotyczącego drukarek i kas fiskalnych. Zwykle zmieniane są limity, określające kiedy należy korzystać z ww. urządzeń rejestrujących i ograniczane są czynności lub zawody podmiotowo zwolnione z konieczności stosowania tego typu rozwiązań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapraszamy na forum o podatkach i rachunkowości

 

Ostatnie rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących weszło w życie 1 kwietnia 2013 r. i skutkuje m.in. tym, że począwszy od 1 października 2013 r., konieczne jest umieszczanie na paragonach fiskalnych pełnych nazw produktów. Ma to na celu umożliwienie jednoznacznej identyfikacji, co konkretnie zostało sprzedane.

Pomimo tego, że tym razem Ministerstwo Finansów dopuszcza stosowanie starych kas i drukarek fiskalnych, które nie posiadają możliwości modernizacji, aż do czasu ich zużycia, nie należy liczyć na to, że zawsze taka możliwość będzie dostępna. Warto zatem, jeszcze na etapie wyboru sprzętu i oprogramowania, upewnić się czy producenci będą w stanie sprostać nowym rozporządzeniom, odpowiednio wcześnie aktualizując czy to oprogramowanie wewnętrzne samego urządzenia, czy oprogramowanie do kompleksowej obsługi sprzedaży.

Jak zaksięgować notę odsetkową w pkpir

PKPiR 2013 - zmiany zasad prowadzenia


Autor: RESET2 Sp. z o.o.

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe dane o wynagrodzeniach Polaków. GUS odsłania karty

GUS opublikował dane dotyczące przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2024 r. Przeciętna płaca wyniosła 8144,83 zł. Wzrost okazał się niższy od prognozowanego przez ekspertów. Mamy też nowe statystyki dotyczące zatrudnienia.

Podatek od nieruchomości od obiektów sportowych. Będą zmiany od 2025 roku. Czy podatek obejmie place zabaw?

W ramach analiz opublikowanego projektu zmian w podatku od nieruchomości, chwilę uwagi należy poświęcić obiektom sportowym. Jako że standardowo ich wartość nie należy do niskich, ewentualne ruchy w tym zakresie, mogą generować istotne skutki podatkowe. Aczkolwiek, akurat w tym obszarze, MF zaproponował też trochę korzyści. Niekorzyści też.

Większe sumy gwarancyjne w OC posiadaczy pojazdów i rolników. Jednolity formularz zaświadczeń o przebiegu ubezpieczenia. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 16 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która ma dostosować polskie prawo do unijnych przepisów dotyczących ubezpieczenia OC za szkody, które powstały w związku z ruchem pojazdów mechanicznych. Projekt ten przewiduje m.in. zwiększenie minimalnych sum gwarancyjnych w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych a także rolników. Czy w związku z tymi zmianami wzrosną ceny polis OC?

Drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Najwięcej na płyn do e-papierosów, aż o 75 proc.

Rząd chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała mapa akcyzowa. Już w 20225 r. akcyza na wyroby tytoniowe ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Będzie podwyżka również płynów do e-papierosów, na które w 2025 r. akcyza wzrośnie aż o 75 proc.

REKLAMA

Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

Twój biznes działa dobrze ale pieniądze gdzieś wyciekają. Ekspert podpowiada gdzie szukać przyczyn i źródeł wycieków

Takie pytanie często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy osiągając spore przychody, realizując duże i zyskowne projekty nagle stwierdzają brak gotówki na koncie. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie są pieniądze? Na te i inne pytania odpowiada dr nauk ekonomicznych Elżbieta Sobów – specjalistka ds. finansów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Prezesa skazano za zaległości podatkowe spółki. Ale to sąd popełnił błąd

Samo tylko objęcie funkcji prezesa zarządu spółki nie może powodować automatycznego przyjęcia na siebie odpowiedzialności karnej za cudze działania. Tak uznał Rzecznik Praw Obywatelskich, informując o wniesieniu skargi kasacyjnej na korzyść prezesa spółki, którego sąd skazał za nieodprowadzenie zaliczek na podatek dochodowy, powstałych w okresie gdy nie objął jeszcze funkcji.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości obejmie nawet panele fotowoltaiczne. Takie zmiany już od 2025 roku

Zmiany w podatku od nieruchomości zmierzają do opodatkowania urządzeń energetycznych, np. paneli fotowoltaicznych. Budowle mają być opodatkowane jako całość techniczno-użytkowa. Podatkiem od nieruchomości (inaczej niż obecnie) już od 2025 roku objęte zostaną więc wszystkie elementów farmy fotowoltaicznej (w tym panele).

Zwrot podatku z Irlandii. Kto może dostać? Jak uzyskać?

Irlandia nadal jest popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej dla Polaków. Tym bardziej zachęcamy gorąco do zapoznania się z przygotowanymi poniżej informacjami na temat rozliczenia podatku w tym kraju.

REKLAMA