| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

Pierwsze kroki w działalności handlowej to przede wszystkim wybór oprogramowania do obsługi magazynu i wsparcia sprzedaży. Już na samym początku warto zwrócić uwagę na to, by program lub programy, w które zamierzamy zainwestować, oferowały możliwość obsługi drukarek i kas fiskalnych.

Warto o to zadbać nawet wtedy, kiedy w początkowej fazie prowadzenia firmy nie spodziewamy się przekroczenia limitu obrotów, powyżej którego będziemy zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego, przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Co powinien zawierać paragon fiskalny


Programy do kompleksowej obsługi sprzedaży a kasy rejestrujące


Najlepsze programy magazynowo-sprzedażowe oferują możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi i obsługują kasy fiskalne. Zazwyczaj współpraca ta ogranicza się do jednego bądź dwóch producentów ww. urządzeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać inny sprzęt, ale bazujący na identycznych protokołach przesyłu danych. Niektórzy producenci, w ramach wdrożenia oprogramowania, oferują możliwość napisania modułu  obsługi drukarek i kas fiskalnych od podstaw, na zlecenie klienta. W takim wypadku trzeba jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami. Z tej opcji korzystają zazwyczaj najbardziej wymagający klienci.

Systemy finansowo-księgowe - jak poradzić sobie z wyborem?


Rozporządzenia ministerialne


Prędzej czy później należy również spodziewać się nowelizacji rozporządzenia dotyczącego drukarek i kas fiskalnych. Zwykle zmieniane są limity, określające kiedy należy korzystać z ww. urządzeń rejestrujących i ograniczane są czynności lub zawody podmiotowo zwolnione z konieczności stosowania tego typu rozwiązań.

Zapraszamy na forum o podatkach i rachunkowości

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK