reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Kasy fiskalne > Aktualizajca zawiadomienia o wyborze ustalania daty powstania przychodu z tytułu zaliczek rejestrowanych na kasie fiskalnej

Aktualizajca zawiadomienia o wyborze ustalania daty powstania przychodu z tytułu zaliczek rejestrowanych na kasie fiskalnej

Czy muszę co roku na nowo zawiadamiać urząd skarbowy o wyborze ustalania daty powstania przychodu z tytułu zaliczek rejestrowanych na kasie fiskalnej w momencie ich pobrania, czy wystarczy że takie zawiadomienie złożę tylko raz?

Nie. Nie jest konieczne składanie co roku nowego zawiadomienia o wyborze ustalania daty powstania przy­chodu z tytułu zaliczek rejestrowanych na kasie fiskalnej w momencie ich pobrania. Raz złożone zawiadomienie zachowuje ważność na kolejne lata, chyba że podatnik w terminie do 20 stycznia roku następującego po roku, w którym korzystał z tego sposobu ustalania daty powstania przychodu, zawiadomi właściwego naczelnika urzę­du skarbowego o rezygnacji ze stosowania tego sposobu ustalania daty powstania przychodu. Wynika to wprost ze znowelizowanego art. 14 ust. 1k updof.

Kiedy zaliczki zarejestrowane na kasie fiskalnej można ująć w przychodach

Identycznie kwestię tę reguluje - w odniesieniu do podatników CIT - znowelizowany art. 12 ust. 3h updop, z tym, że w ich przypadku zawiadomienie o rezygnacji ze stosowania tego sposobu ustalania daty powstania przychodu musi zostać złożone w terminie do 20. dnia pierwszego miesiąca roku podatkowego następującego po roku podatkowym, w którym podatnicy ci korzystali z tego sposobu ustalania daty powstania przychodu.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

PODSTAWA PRAWNA:

  • art. 14 ust. 1k ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 361; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 1863)
  • art. 12 ust. 3h ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz.U. z 2014 r. poz. 851; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 1662)
  • art. 3 pkt 3 lit. b), art. 4 pkt 2 ustawy z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. z 2014 r. poz. 1662)

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama