reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Obowiązek podatkowy > Obowiązek podatkowy w usługach serwisu sprzętu komputerowego, dla których ustalono dwumiesięczny okres rozliczeniowy

Obowiązek podatkowy w usługach serwisu sprzętu komputerowego, dla których ustalono dwumiesięczny okres rozliczeniowy

Zgodnie z zawartą w lipcu 2014 r. umową będę świadczył usługi serwisowe sprzętu komputerowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 marca 2015 r. Według umowy usługi będą rozliczane za okresy dwumiesięczne, a termin płatności przypadnie siódmego dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym okresie dwumiesięcznym. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT?

Usługi, dla których w związku z ich świadczeniem ustalono następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń, uznaje się za wykonane z upływem każdego okresu, do którego odnoszą się te płatności lub rozliczenia, pod warunkiem, że wcześniej nie nastąpiła za nie płatność. Usługę serwisową uznaje się w takim przypadku za wykonaną z upływem poszczególnych okresów dwumiesięcznych.

Polecamy produkt: Biuletyn VAT

Obowiązek podatkowy w VAT powinien być przez Pana rozpoznawany w dniach: 30 września 2014 r., 30 listopada 2014 r., 31 stycznia 2015 r. oraz 31 marca 2015 r. Nie ma tutaj znaczenia, że jeden z okresów rozliczeniowych nie zakończy się z upływem roku podatkowego. Umowne wykonanie tej części usługi, którą realizowano na przełomie roku, nastąpi 31 stycznia 2015 r. Nie będzie Pan zatem rozpoznawał obo­wiązku podatkowego w dniu 31 grudnia 2014 r., tj. z upływem roku podatkowego.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy od usług wykonanych częściowo

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 19a ust. 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Bławicka

Konsultant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama