Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ochrona wierzycieli. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ochrona wierzycieli.
Umowa kumulatywnego przystąpienia do długu - skuteczne zabezpieczenie interesów wierzyciela
Aktualizacja: 17.07.2017
Gdy stopień ryzyka związany z niewykonaniem zobowiązania przez kontrahentów jest wysoki, a panująca obecnie dynamika stosunków gospodarczych związana jest ze wzmożonym wzrostem wymiany towarów i usług, wierzyciel powinien wykorzystywać wszelkie możliwe sposoby prawnego zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązania przez swoich dłużników. Z kolei dłużnik, w przypadku braku możliwości terminowego wykonania świadczenia, w celu uniknięcia powstania długu, którego nie będzie w stanie spłacić przy wykorzystaniu swoich aktywów, powinien podjąć wszelkie działania, które pozwolą mu na poprawę jego sytuacji. »
Działanie dłużnika na szkodę wierzyciela. Jak odzyskać dług?
Aktualizacja: 21.07.2015
Twój dłużnik zbył majątek, który był jedynym możliwym sposobem na odzyskanie pożyczonych pieniędzy. Posiadasz tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi, a mimo to egzekucja w stosunku do niego jest bezskuteczna. Co dalej? »
Restrukturyzacja przy zachowaniu ochrony praw wierzycieli od 1 stycznia 2016 r.
Aktualizacja: 27.03.2015
W Sejmie dobiegają końca prace nad Prawem restrukturyzacyjnym, które ma zapewnić przedsiębiorstwom, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, skuteczną restrukturyzację przy zachowaniu ochrony praw wierzycieli. Sprawozdanie z prac nad projektem przyjęła komisja sprawiedliwości. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 stycznia 2016 r. »
Poręczenie jako forma zabezpieczenia wierzytelności
Aktualizacja: 26.07.2013
Umowa poręczenia to popularny sposób zabezpieczenia interesów wierzyciela. Ta metoda asekuracji wykonalności roszczenia jest skuteczna, szczególnie w przypadkach, gdy wierzyciel nie jest pewny wiarygodności i wypłacalności swojego kontrahenta. »
Czy aport wierzytelności własnych jest korzystny podatkowo
Aktualizacja: 25.07.2013
Często dochodzi do sytuacji gdy - ze względów biznesowych, rozliczeniowych - przedsiębiorcy wnoszą przysługujące im wierzytelności wobec podmiotów trzecich np. spółki kapitałowej, w zamian otrzymując udziały/akcje w podwyższonym kapitale zakładowym tego podmiotu. Jak przedstawiają się kwestie podatkowe aportu wierzytelności? »
Kiedy warto korzystać z faktoringu - skutki bilansowe
Aktualizacja: 19.08.2013
Faktoring stanowi źródło środków pieniężnych. Pozwala przedsiębiorcy na zachowanie płynności finansowej. Jest też coraz częściej stosowaną metodą windykacji należności. Może również stanowić sposób zabezpieczenia przed nieściągalnością dłużnika. »
Wyższe kary w postępowaniu przed e-sądem
Aktualizacja: 29.07.2013
Nowe przepisy dotyczące e-sądów wprowadzą możliwość ukarania nierzetelnego wierzyciela karą grzywny. Finansowa odpowiedzialność za wprowadzanie sądu w błąd wyniesie nawet 5 tys. złotych. »
Zobowiązania spółki komandytowej a odpowiedzialność wspólników
Aktualizacja: 29.07.2013
Jaka jest odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki komandytowej? »
Jak określić wysokość opłaty za wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia
Aktualizacja: 01.08.2013
Sąd Najwyższy podjął uchwałę, zgodnie z którą podstawą ustalenia wysokości opłaty należnej komornikowi za wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia jest wartość roszczenia pieniężnego określonego we wniosku przez wierzyciela. »
Nie tylko finanse czyli księgowy w firmie
Nowy JPK_VAT – opublikowano rozporządzenie
EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »