| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany podatkowe 2018/2019 - spotkanie w Warszawie

Zmiany podatkowe 2018/2019 - spotkanie w Warszawie

Accace Polska zaprasza na bezpłatne spotkanie, na którym zostaną przedstawione podatkowe podsumowanie roku 2018 i planowane zmiany w przepisach podatkowych wchodzące w życie w 2019 roku. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2018 r. (godz. 11-13 - rejestracja od 10:30) w Warszawie, w siedzibie Accace przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Zakres tematyczny spotkania

Exit tax, ograniczenia w rozpoznawaniu kosztów finansowych czy też rewolucja w zasadach regulowania podatku „u źródła” to tylko przykłady wyzwań, z jakimi zmierzą się podatnicy w 2019 roku. Poza zmianami przepisów, mijający rok 2018 przyniósł również wiele nowinek praktycznych w formie interpretacji ogólnych, wyjaśnień oraz ostrzeżeń publikowanych przez Ministerstwo Finansów.

Formularz zgłoszeniowy

W ramach spotkania omówimy podejście organów podatkowych do nowych instytucji wprowadzonych w 2018 r., ich praktyczny wymiar oraz doświadczenia podatników.

Zaprezentujemy najistotniejsze zmiany w podatku dochodowym planowane na rok 2019 zarówno na poziomie lokalnym – krajowym, jak i na poziomie regulacji wspólnotowych, w szczególności implementację Dyrektywy zapobiegającej unikaniu opodatkowania.

Przyjrzymy się także zmianom w zakresie ulg związanych z polską strefą inwestycji.

Polecamy: Komplet podatki 2019

Podatki 2019

Szczegółowe kwestie, które zostaną omówione na spotkaniu:

Podsumowanie roku 2018 – nowe ograniczenia w rozpoznawaniu kosztów finansowych oraz kosztów usług niematerialnych, minimalny podatek dochodowy od nieruchomości komercyjnych, zmiany w zakresie cen transferowych;

Kontrole, interpretacje oraz ostrzeżenia Ministerstwa Finansów publikowane w 2018 r.;

Restrukturyzacje oraz transakcje kapitałowe 2018 – praktyka stosowania klauzuli zapobiegającej unikaniu opodatkowania;

Najistotniejsze zmiany planowane na 2019 rok – opodatkowanie obrotu kryptowalutami, innovation box, preferencyjne stawki podatkowe, odliczenie hipotetycznych odsetek od wartości kapitału, zmiany w zasadach poboru podatku „u źródła”, Exit Tax, zmiany w zakresie cen transferowych planowane na 2019 r.;

Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza i doświadczenie pomogą Państwu lepiej przygotować się do nadchodzącego roku 2019.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności pracowników działów finansowych, księgowych, przedsiębiorców oraz członków organów zarządzających Spółek.

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Infor.pl. Wstęp wolny!

Formularz zgłoszeniowy

Eksperci - prelegenci

Piotr Zając
Doradca Podatkowy | Dyrektor Podatkowy, Accace

Piotr Zając jest Doradcą Podatkowym, Dyrektorem Działu Doradztwa Podatkowego w Accace. Jego specjalizacja obejmuje sektor nieruchomości zarówno w zakresie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Piotr posiada również bardzo szerokie doświadczenie w obszarze transakcyjnym oraz due diligence. Istotnym obszarem specjalizacji Piotra jest doradztwo w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz dokumentacja cen transferowych (transfer pricing). Jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą i trenerem na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla klientów.

Katarzyna Rogowska
Doradca Podatkowy | Starszy Konsultant Podatkowy, Accace

Katarzyna Rogowska jest doradcą podatkowym przy Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z jedną z krakowskich firm doradczych, a także z renomowaną łódzką kancelarią prawno-podatkową. W ramach codziennego wsparcia dla przedsiębiorców w ich działalności businessowej zajmowała się zagadnieniami związanymi przede wszystkim z podatkami PIT oraz VAT, w tym reprezentując klientów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz w postępowaniach sądowo-administracyjnych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

REJESTRACJA

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

*Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Accace - Regulamin spotkań

Liczba miejsc ograniczona: 18

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło:

Accace

Zdjęcia

Zmiany podatkowe 2018/2019 - spotkanie w Warszawie
Zmiany podatkowe 2018/2019 - spotkanie w Warszawie

VAT 2019. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »