REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2020

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play
Program „Przedsiębiorstwo Fair Play"

REKLAMA

REKLAMA

Mamy przyjemność poinformować, że ruszyła XXIII edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Do programu mogą się zgłaszać wszystkie firmy działające, zarejestrowane i posiadające siedzibę w Polsce, prowadzące swoją działalność co najmniej przez cały rok kalendarzowy poprzedzający daną edycję. Patronem medialnym programu jest Infor.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Na każdym kroku o naszą uwagę jako konsumenta zabiegają reklamy, bilbordy i spersonalizowane oferty online. Firm jest coraz więcej i stosują coraz to bardziej wyrafinowane techniki marketingowe. Jak poznać za którymi produktami i usługami stoją przedsiębiorcy godni zaufania? Tu pomocne okazuje się niezależne oko eksperta. „Przedsiębiorstwo Fair Play” to jeden z nielicznych certyfikatów, które przyznawane są w oparciu o szczegółową, dwuetapową weryfikację i audyt w siedzibie firmy. Jego otrzymanie potwierdza, że przedsiębiorstwo działa uczciwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami etyki.

Autopromocja

Na przestrzeni ponad 20 lat certyfikat przyznany został 2 500 firmom, w tym Polpharmie, ERKADO, Votum czy Grupie Tarczyński. Program afiliowany jest przy Krajowej Izbie Gospodarczej – największej niezależnej organizacji biznesu w Polsce. „Cieszy nas, że przedsiębiorcy interesują się społeczną odpowiedzialnością biznesu – mówi Członek Komisji Ogólnopolskiej programu Anna Szcześniak. – Stopniowo uświadamiają sobie, że dążenie do zwiększenia zysku kosztem dobra środowiska, transparentności wobec klienta, uczciwości wobec kontrahentów czy zadowolenia i bezpieczeństwa pracowników, nie sprawdzi się jako strategia długofalowa. Wśród laureatów naszego certyfikatu są firmy, które zbudowane zostały w oparciu o właśnie takie wartości, jak etyka i rzetelność i z powodzeniem funkcjonują na rynku od dziesięcioleci”.

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznawany jest na podstawie dwuetapowego procesu weryfikacji. W pierwszym etapie uczestnicy udzielają szczegółowych informacji o ocenianych w programie aspektach działalności firmy. Drugi etap polega na potwierdzeniu tych danych przez audytora na podstawie dokumentów źródłowych i wywiadów z osobami zarządzającymi firmą oraz przedstawicielami działu księgowości, kadr, marketingu, przedstawicielami Związków Zawodowych i z wybranymi pracownikami.

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na poddanie swojej firmy certyfikacji?

Podstawową korzyścią jest zyskanie zaufania klientów, dostawców, inwestorów czy potencjalnych pracowników. „Zwykle widzimy jedynie efekt końcowy działalności firmy - jej usługi czy produkty” – mówi Anna Szcześniak. – „A przedsiębiorcy chcą też pokazać, jakimi wartościami kierują się w swojej działalności, jak traktują pracowników, jakie działania podejmują na rzecz ochrony środowiska. Nasz certyfikat to prosty i rozpoznawalny komunikat, że dana firma jest uczciwa i możemy oczekiwać od niej najwyższych standardów.”

Troska o środowisko naturalne od zawsze jest jednym z głównych elementów społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednak w obliczu narastających zagrożeń dla klimatu, będących konsekwencjami globalnego ocieplenia, temat wpływu człowieka, a w tym wpływu gospodarki, na środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotny. XXIII edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” odbędzie się pod hasłem wspólnej odpowiedzialności przedsiębiorców i społeczeństwa za dobro naszej planety. Wzorem poprzednich edycji, w programie oceniane jest między innymi przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska oraz podejmowanie dodatkowych działań na rzecz zminimalizowania wpływu przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. Do przedsiębiorstw, które wykażą się szczególnymi osiągnięciami w tym zakresie trafić może nagroda specjalna – „Wyróżnienie Proekologiczne”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kto może uzyskać certyfikat?

Do programu mogą się zgłaszać wszystkie firmy działające, zarejestrowane i posiadające siedzibę w Polsce, prowadzące swoją działalność co najmniej przez cały rok kalendarzowy poprzedzający daną edycję. Certyfikat trafia do tych, które terminowo regulują zobowiązania finansowe, rzetelnie przeprowadzają procesy reklamacji, zapewniają pracownikom bezpieczne warunki pracy, wykazują dbałość o środowisko i przestrzegają zasad uczciwej konkurencji.

Więcej informacji na temat certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” uzyskać można kontaktując się z biurem pod numerem 22 630 98 01 lub na stronie www.fairplay.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop na żądanie. Jak zgłosić? Kiedy przysługuje?

Co trzeba wiedzieć o urlopie na żądanie? Kiedy przysługuje? Jak skutecznie zgłosić taki urlop? Czy pracodawca może odmówić takiego urlopu? Jakie są wytyczne Państwowej Inspekcji Pracy? A co wynika z orzecznictwa Sądu Najwyższego?

Podatek (opłata) od posiadania psa 2024/2025. Kto zapłaci 173,57 zł? Do kiedy? Czy trzeba płacić podatek lub opłatę od posiadania innych zwierząt (np. kota)?

Potocznie zwany „podatek od psów”, to tak naprawdę opłata lokalna czyli opłata pobierana przez niektóre gminy. A opłata tym się różni od podatku, że może ale nie musi być wprowadzona na terenie danej gminy. Ile wynosi opłata od psa w 2024 roku? Kto musi ją płacić a kto jest zwolniony? Do kiedy trzeba wnosić tę opłatę do gminy?

Ile razy można dać darowiznę dziecku bez podatku w 2024 r.?

Darowiznę pieniężną dziecku można dać bez podatku wielokrotnie, bo nie jest istotne ile razy, ale trzeba uważać, aby po przekroczeniu limitu kwoty wolnej od podatku dokonać niezbędnych formalności urzędowych. Sprawdź, jakie kwoty wolne od podatku obowiązują w 2024 roku.

Likwidujesz działalność gospodarczą? Zgłoś zaprzestanie działalności i sporządź remanent likwidacyjny. Wystrzegaj się popełnienia tych błędów.

Likwidujesz działalność gospodarczą? Wystrzegaj się popełnienia błędów. Decyzja o zakończeniu prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków prawnych i podatkowych. Jednym z aspektów, który często umyka uwadze podatników w trakcie likwidacji firmy, są obowiązki związane z VAT.

Najem miejsca postojowego. Można z tego tytułu odliczyć VAT. Ale czy wiesz, jak to zrobić, by nie narazić się na sankcje?

Odliczanie VAT związanego z używaniem samochodów osobowych podlega szczególnym regulacjom. Dotyczą one również odliczania VAT z tytułu najmu miejsca postojowego. Sprawdź, jak to zrobić, by nie narazić się na sankcje.

Duplikat faktury. Masz prawo odliczyć z niego VAT. Ale czy wiesz, jakich błędów należy unikać?

Podatnik mający duplikat faktury ma takie same prawa do odliczenia podatku jak w przypadku posiadania pierwotnej faktury. Musi jednak wiedzieć, w jakich przypadkach rozliczyć go na bieżąco, a w jakich poprzez korektę deklaracji.

Sprzedaż za symboliczną złotówkę. To nie jest zakazane. Jednak przygotuj sobie dobre argumenty, by uniknąć zarzutu obejścia prawa.

Podstawą opodatkowania jest to, co stanowi zapłatę otrzymaną z tytułu sprzedaży, włącznie z różnymi formami obniżek cen czy rabatów. Jednak obniżka ceny bez obiektywnego celu gospodarczego to dla organów skarbowych próba obejścia prawa.

Stawka godzinowa netto od lipca 2024 r. Czy wiemy jaka będzie w 2025 roku?

W 2024 roku minimalna stawka godzinowa  wzrasta dwukrotnie – od 1 stycznia i od 1 lipca. Ile wynosi ta stawka netto i kogo dotyczy? Czy wiemy jaka będzie w 2025 roku?

Najniższa krajowa - ile na rękę od lipca 2024?

W 2024 roku (tak samo jak w poprzednim) minimalne wynagrodzenie za pracę jest podnoszone dwa razy – od 1 stycznia i od 1 lipca. Tzw. najniższa krajowa pensja dla pracownika na pełnym etacie wynosi od 1 stycznia 4242 zł brutto (to jest ok. 3220 zł netto). Jaka będzie minimalna płaca (brutto i netto) od 1 lipca 2024 r.?

Przesunięcie wdrożenia KSeF na 1 lutego 2026 r. Ustawa uchwalona

Sejm uchwalił ustawę, która przesuwa wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) na 1 lutego 2026 r. Zmiana ta ma pozwolić na lepsze przygotowanie podatników do obowiązkowego e-fakturowania.

REKLAMA