| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Obowiązek przekazywania informacji o grupie podmiotów - formularze CBC-R, CBC-P

Obowiązek przekazywania informacji o grupie podmiotów - formularze CBC-R, CBC-P

Ministerstwo Finansów poinformowało, że dostępna jest ostateczna wersja wzoru formularza CBC-R, służącego do przekazywania informacji o grupie podmiotów, którą składa się zgodnie z ustawą o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Dodatkowo zaktualizowany został formularz CBC-P, czyli powiadomienie o obowiązku informowania o grupie podmiotów. Oba wzory formularzy są dostępne na platformie ePUAP.

Wzory dokumentów elektronicznych: CBC-R: wzór nr 2017/11/23/4699: CBC-R(1) INFORMACJA O GRUPIE PODMIOTÓW oraz zaktualizowany CBC-P: wzór nr 2017/11/23/4698: CBC-P(1) POWIADOMIENIE W ZAKRESIE OBOWIĄZKU PRZEKAZANIA INFORMACJI O GRUPIE PODMIOTÓW są dostępne w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (link otwiera nowe okno w innym serwisie) na platformie ePUAP.

Formularz CBC-R – informacja o grupie podmiotów

Na stronie finanse.mf.gov.pl w zakładce Automatyczna wymiana informacji w sprawach podatkowych (link otwiera nowe okno w innym serwisie) jest również dostępna ostateczna wersja wzoru CBC-R (w formacie xsd) wraz z dokumentem, który zawiera opis elementów wzoru CBC-R oraz instrukcją jego wypełniania. Będzie je można wysłać przez system e-Deklaracje 8 grudnia 2017 r.

Formularz CBC-R będzie służyć jednostkom raportującym do przekazywania informacji o grupie podmiotów, zgodnie z art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Dz.U. poz. 648).

Zaktualizowany formularz powiadomienia CBC-P

Nowa wersja formularza CBC-P (powiadomienie w zakresie obowiązku przekazania informacji o grupie podmiotów) umożliwi m.in. podanie adresu zagranicznego dla jednostki składającej powiadomienie. Zaktualizowany formularz uwzględnia tym samym uwagi zgłoszone do dotychczasowej wersji.

Formularz CBC-P (w formacie xsd), wraz z dokumentem, który zawiera opis elementów wzoru CBC-P oraz instrukcję jego wypełniania, jest również dostępny na stronie finanse.mf.gov.pl w zakładce Automatyczna wymiana informacji w sprawach podatkowych (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Będzie je można wysłać przez system e-Deklaracje 8 grudnia 2017 r.

CBC-P można złożyć zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej. Zachęcamy do przesłania powiadomienia w formie dokumentu elektronicznego.

CBC-P w formie papierowej należy wysłać na adres:

Ministerstwo Finansów

Departament Poboru Podatków

ul. Świętokrzyska 12

00-916 Warszawa

Polecamy: Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Uwaga: Powiadomienie wysyłane w formie papierowej musi być podpisane.

Wkrótce przygotujemy również dodatkowy formularz interaktywny dla zmienionego formularza CBC-P. O jego dostępności na stronie e-Deklaracje  (link otwiera nowe okno w innym serwisie) na Portalu Podatkowym poinformujemy w osobnym komunikacie.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »