| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Programy księgowe > Nowoczesny księgowy i technologia

Nowoczesny księgowy i technologia

Komfort pracy księgowego w dużej mierze zależy od organizacji czasu pracy. W tym zawodzie, jak w żadnym, uzależnieni jesteśmy od kalendarza, do którego trzeba się wpasować. Miesiąc księgowego trwa do 25 dnia miesiąca. Pojawia się pytanie: jak sensownie go poukładać, żeby mieć wystarczającą ilość czasu dla klientów, dla rodziny i siebie? Odpowiadamy na nie w artykule na podstawie doświadczeń księgowych.

Organizacja pracy księgowego

Laik widzący kalendarz księgowego na ścianie może się przestraszyć, co 3-4 dzień zaznaczony jest wielkim czerwonym kółkiem i oznacza termin, który trzeba dochować. Tutaj nie ma pobłażliwości, księgowi wiedzą, że jak nie dotrzymają któregoś z terminów to będzie się to wiązało z jeszcze większą ilością pracy. Trzeba będzie złożyć korektę, czasem napisać oświadczenie, przedstawić wyjaśnienie, a w skrajnych przypadkach zapłacić karę do urzędu za opóźnienie. Terminy wynikają z przepisów i nie mamy na nie wpływu.

Budowanie relacji z Klientem

Praca księgowego uzależniona jest także od współpracy z przedsiębiorcami. Dopóki przedsiębiorcy nie dostarczą pełnej dokumentacji swoich kosztów dotąd księgowy nie może w pełni pracować i zamknąć miesiąca księgowego. Dużo zależy więc od organizacji i obowiązkowości klientów danego księgowego, a także wypracowanych zasad współpracy i zbudowanej relacji pomiędzy księgowym a przedsiębiorcą.

Co jeszcze pomoże w organizacji pracy księgowego? Zobaczcie film, w którym dzielimy się naszym doświadczeniem i wnioskami:

Program dla biur rachunkowych

W połączeniu obu elementów, czyli zachowaniu terminów i zbudowaniu idealnej współpracy z przedsiębiorcami pomaga księgowym technologia.

Po pierwsze technologia przyspiesza pracę - programy księgowe często są połączone z programami do fakturowania lub pozwalają importować gotowe pliki z fakturami. Rozwiązanie to sprawia, że faktury przychodowe przedsiębiorcy zaksięgowane są automatycznie. Dokumenty kosztowe z kolei dołączone w formie zdjęć lub plików pdf mogą zostać zmienione na pliki cyfrowe bez konieczności ręcznego przepisywania danych z faktur do systemu przez księgowego.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Po drugie technologia usprawnia współpracę księgowego i przedsiębiorcy - księgowy może dzisiaj udostępnić swoim klientom wiele kanałów przesyłania dokumentów. Faktury kosztowe często przedsiębiorcy otrzymują mailem, który mogą łatwo przekazać do księgowego. Przesyłanie dokumentów ułatwi również dysk w chmurze, na który na bieżąco przedsiębiorca może przesyłać dokumenty. Księgowy do wyboru ma również gotowe narzędzia, za pomocą których przedsiębiorca robi zdjęcie faktury a dokument automatycznie zostaje wprowadzony do programu księgowego.

Można powiedzieć, że technologia pomaga przedsiębiorcom terminowo przesyłać dokumenty kosztowe, to z kolei pozwala księgowemu rozłożyć pracę równomiernie w trakcie miesiąca.

Autorka: Marta Jacak, InFakt

InFakt łączy obsługę księgową przez biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji www oraz mobile. Firma specjalizuje się w obsłudze branż IT, Internet, reklama, media. Osoby, które nie prowadzą jeszcze działalności, mogą skorzystać z pomocy i usługi Zakładania Firmy.

inFakt zaprasza księgowych i przedsiębiorców na szkolenia o zmianach podatkowych w 2018 r.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zdjęcia

Nowoczesny księgowy i technologia /shutterstock.com
Nowoczesny księgowy i technologia /shutterstock.com

CIT 2018. Komentarz399.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK