| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmieni się wzór deklaracji PIT-6/PIT-6L

Zmieni się wzór deklaracji PIT-6/PIT-6L

Pojawił się nowy wzór deklaracji do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej PIT-6/PIT-6L.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Znowelizowany przepis wprowadza zmianę wzoru deklaracji do wymiaru zaliczek podatku od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej (PIT-6/PIT-6L).

Zmiana związana jest z uchwaleniem ustawy z 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 209, poz. 1316). Ustawa ta zawierała modyfikację załącznika nr 2 do ustawy o PIT, która zastąpiła wyraz „Tchórzofretki” wyrazem „Tchórze”. Zmiana terminologii pociągnęła za sobą konieczność wprowadzenia zmiany wzoru deklaracji PIT-6/PIT-6L.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia. Nowy wzór formularza będzie miał zastosowanie do dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2009 r. Będzie dotyczył również tych podatników, którzy rozpoczynają prowadzenie działów specjalnych produkcji rolnej w trakcie tego roku.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Król

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK